• Чт 25.04.2024
  • Харьков  +20°С
  • USD 39.47
  • EUR 42.18

Кримінальні проступки: поліція пояснила про особливості та переваги нововведень

Харьков   
Кримінальні проступки: поліція пояснила про особливості та переваги нововведень

З 1 липня в Україні запрацював інститут кримінальних проступків — і в Національній поліції з’явилися підрозділи дізнання.  Відтепер досудове розслідування по 117 частинах 98 статей Кримінального кодексу України проводиться за спрощеною процедурою і обмежується в часі.

Основним завданням нововведень є розвантаження слідчих, оскільки більше 50% усіх зареєстрованих кримінальних правопорушень перейшли у категорію проступків.

Кримінальні проступки тепер розглядають за спрощеним порядком. Зокрема дізнавачі ще до внесення відомостей в ЄРДР можуть проводити огляд місця події та медичне освідування, відбирати пояснення, вилучати знаряддя і засоби вчинення проступку, отримувати висновок спеціаліста.

Крім того, тепер джерелами доказів додатково визначаються пояснення, результати освідування, висновок спеціаліста, фото- та відеоматеріали. Також дізнавач чи уповноважена на це особа має можливість встановлювати місцезнаходження телефону чи зчитувати дані з інформаційних систем (за умови, що доступ до них не обмежений або ж не потребує пароля).

Затримувати особу, яка скоїла проступок, можна лише у виключних випадках:

 

— якщо громадянин відмовляється припинити вчинення проступку або ж чинить опір працівнику поліції;

— намагається втекти з місця події;

— під час переслідування відмовляється виконувати законні вимоги поліцейських;

— перебуває у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння та може завдати шкоди собі чи оточуючим;

— ухиляється від органів досудового розслідування чи суду.

Крім того, до особи, яка підозрюється у вчиненні проступку, можуть бути застосовані тільки 2 види запобіжних заходів – особисте зобов’язання та особиста порука.

Терміни досудового розслідування проступків значно скоротилися. У випадку повідомлення особі про підозру або її затримання розслідування має бути завершене протягом 72 годин. Якщо ж підозрюваний не визнає вину або ж проступок вчинив неповнолітній, чи виникла необхідність проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, то — протягом 20-ти діб. І максимальний термін проведення розслідування проступків – 1 місяць, за умови заявленого особою клопотання про проведення експертизи, якщо вона не погоджується із висновком спеціаліста. У виняткових випадках досудове розслідування може бути продовжене до 2-х місяців.

Окрім того, скорочені строки судового розгляду, яке має бути призначене в 5-тиденний термін з дня отримання обвинувального акта. А якщо особа затримана, судовий розгляд має бути призначений невідкладно.

До того ж, скорочення термінів розслідування та судового розгляду означає, що потерпілі швидше зможуть отримати компенсацію збитків, завданих кримінальним проступком.

Серед нововведень — розгляд справи у суді без присутності обвинуваченого. Можливий такий варіант лише за умови, що особа, яка притягується до відповідальності за проступок, не оспорює встановлені під час дізнання обставини та погоджується із розглядом обвинувального акта.

Законодавством встановлені три основні види покарання за скоєння проступків, це – штраф до 51 тисячі гривень, громадські чи виправні роботи та арешт або обмеження волі. Можливе додаткове покарання – позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Тобто за скоєння кримінального проступку особа НЕ може бути позбавлена волі. А після відбуття призначеного судом покарання вважаться несудимою.

Нагадаємо, харківські ліквідатори звернулися до президента через ситуацію з обласним диспансером.

 

Автор: Артем Некрасов
Популярно

Новости по теме:


Вы читали новость: «Кримінальні проступки: поліція пояснила про особливості та переваги нововведень»; из категории Харьков на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 9 июля 2020 в 17:50;
  • Корреспондент Артем Некрасов в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "З 1 липня в Україні запрацював інститут кримінальних проступків — і в Національній поліції з’явилися підрозділи дізнання.  ".