• Понедельник 30.03.2020
  • Харьков +10°С
  • USD 28.18
  • EUR 30.9

До Харкова повернувся чемпіон Європи з боротьби Семен Новіков (відео)

Спорт    226
До Харкова повернувся чемпіон Європи з боротьби Семен Новіков (відео)

У Римі Семен Новіков виграв першу в історії Харківської області золоту медаль турніру з греко-римської боротьби. 

У фіналі вагової категорії до 87 кілограмів Новіков переміг досвідченого і титулованого угорця Віктора Лорінца. Але найбільш яскравою вважає півфінальну сутичку з росіянином Олександром Комаровим. За десять секунд до її закінчення Новіков програвав, але цього часу харків’янину вистачило для переможної серії прийомів.

 

Семен Новіков, чемпіон Європи з греко-римської боротьби

Я был активнее, я все время ему нагружал руку. Я допустил одну ошибку и за нее пришлось расплачиваться в конце, все силы чтобы отдать. Обычно в конце проход в корпус делаю, а тут он согнулся, и я «забрал» голову.

 

На харківському вокзалі чемпіона зустрічала його борцівська команда, а також родичі і близькі. Мати переможця пригадує, що у греко-римську боротьбу Семен пішов завдяки сусідству з видатним харківським тренером.

 

Олена Новікова, мати Семена Новікова

У нас Жменько жил во дворе, и он пригласил его. Семен пошел, ему понравилось. С тех пор мы его десять лет водили… Папа его водил, в основном. Я положительно относилась. Полностью финансировала, ни в чем отказа не было. Хотелось, чтобы он добился успеха. И вот, сбылось.

 

Разом із Семеном повернувся і його особистий тренер Дімітрій Тімченко, який також є керманичем молодіжної збірної України. Під час власної спортивної кар’єри йому не вдалося стати чемпіоном Європи. Але він досяг мети у якості наставника.

 

Дімітрій Тімченко, тренер Семена Новікова

Призером я был, а чемпионом — не был. Я делаю все, чтобы он достиг этого. Я думаю, по максимуму передам, сколько у меня хватит желания, рассказать остальным, чего мне не хватало. Если все правильно услышат и сделают, то у каждого есть возможность стать чемпионом.

 

У вазі Семена Новікова виступає чинний чемпіон світу і нардеп Жан Беленюк. Європейську першість він пропускав за планом підготовки на Олімпіаду. Він здобув ліцензію, але вона — неіменна. Наразі Новіков — дублер Беленюка, та має і власні олімпійські перспективи. Окрім «золота» Новікова українські «класики» здобули у Римі ще дві бронзові нагороди.

Автор: Олександр Григоров
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.