• Вторник 22.09.2020
  • Харьков +7°С
  • USD 28.2
  • EUR 33.2

У Харкові знесуть 110-ти річний “Дах світу” (відео)

Культура    1892
У Харкові знесуть 110-ти річний “Дах світу” (відео)

Ось цій будівлі у Театральному провулку 110 років. Її називають “Дахом світу” за краєвид, який відкривається на Харків. 22 квітня на сесії міськради депутати прийняли рішення знести раритетну споруду.

Михайло Красіков, культуролог
Де ви, в якому місті, знайдете “дах світу”? Цього нема ані в Києві, ані в Москві, ані в Нью- Йорку, а у Харкові є. І знищувати таку фішку, ну це ж абсурд. Розумієте, да? Бо те, що тут буде, ну буде можливо і класна споруда, але абсолютно другорядна, так би мовити, з точки зору історії. 

Культуролог Михайло Красіков розповідає: престижна свого часу домівка зведена у стилі модерн. На її місці планують звести житловий багатоповерховий будинок із підземною парковкою.

Михайло Красіков, культуролог
Цей будинок був колись пам’яткою архітектури, але, на жаль його викреслили з тих причин, що він, начебто, втратив предмет охорони, тобто свою автентичність. Однак ми бачимо що й сьогодні, якби було б бажання у власників цієї ділянки, можна було б зберегти. 

Двадцять четвертого квітня на офіційному інтернет-представництві президента України з’явилася петиція щодо збереження пам’яток культурної спадщини Харкова від руйнування та хаотичної забудови. У документі йшлося і про будинок на провулку Театральному. Але петиція не зібрала необхідної кількості підписів.

Володимир Лопатько, архітектор
К сожалению, еще я не вижу такой активной позиции общественности с тем, чтобы где-то что- то так, так затормозить. 

Активісти припускають, що для міської влади знесення споруд, що потребують реставрації, економічно вигідніше, ніж їхнє відновлення. Мовляв, земля приносить більше прибутку у вигляді новобудов та офісів.

Вікторія Склярова, активістка
Було багато поразок. На жаль, наша влада дуже мало дослухається до думки харків’ян, до думки людей, які гармонійним бачать історичний ландшафт свого міста. 

У департаменті містобудування та архітектури Харківської мерії телефоном коментувати ситуацію щодо знесення “Даху світу” відмовились. Від редакції відправлено інформаційний запит.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на телеграм-канал: t.me/objectivetv або на вайбер-канал: https://cutt.ly/lyDk847

Автор: Руслана Богдан

Новости по теме:

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.