• Пятница 07.08.2020
  • Харьков +20.28°С
  • USD 27.68
  • EUR 32.8

Водіїв зобов’язують тримати фари на заміських дорогах включеними цілодобово (відео)

Спорт    868
Водіїв зобов’язують тримати фари на заміських дорогах включеними цілодобово (відео)

З 1 жовтня до 1 травня в Україні водії зобов’язані включати ближнє світло фар під час руху поза населеними пунктами – і вдень, і вночі. Поліцейські аргументують таке правило поганою видимістю на дорогах восени та взимку.

Максим Єфременков, патрульний поліцейський
Передбачено це пунктом правил дорожнього руху 9.8. Санкція статті передбачає попередження.

Поліцейський підкреслює: штраф передбачений водіям, які їдуть вночі із вимкненими фарами. Таким автомобілістам доведеться сплатити 425 гривень.

Максим Єфременков, патрульний поліцейський
Якщо водій може усунути проблему при зупинці транспортного засобу на місці. Наприклад, одна фара не горить. Якщо він може полагодити її на місці – за це штраф не виписується. Якщо не може, то штраф виписується. 

Також Максим Єфременков каже: якщо одна машина відбуксовує іншу – в обох автомобілях повинно бути увімкнено ближнє світло фар. За день в середньому поліцейський зупиняє 10 автомобілів, які їдуть без світла. Правоохоронець попереджує водіїв, що таким чином вони наражають себе та інших на небезпеку.

Володимир Костромський, водій вантажівки
Видимость хорошая. В туман включаю днем и с наступлением сумерок. И все. А так я не знаю. 

Автоексперт Олександр Трєпєтін розповідає: правило вмикати світло фар в осінній та зимовий періоди розповсюджене в багатьох країнах Європи.

Олександр Трєпєтін, автоексперт
В Скандинавии вообще круглій год нужно ездить со включенными фарами и оправдывается это именно вот такой погодой. В такую погоду как сейчас, а в осенне-зимний период она как раз больше времени стоит. В такую погоду автомобиль со включенными фарами на трассе виден на втрое большем расстоянии. Соответственно безопасность резко повышается. Машину, которую ты видишь издалека – ты заранее принимаешь во внимание. Особенно при обгоне. Бонусом к такому включению ближнего света еще идет включение задних габаритных огней. Поэтому издалека даже в плохую погоду уже видно машина к тебе едет навстречу или это попутная машина. 

Автор: Анна Шевченко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.