Викрали атовця на Харківщині і він потрапив у полон: військових РФ встановили
Правоохоронці заочно повідомили про підозру у порушенні законів війни (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 ККУ) трьом російським військовим. За версією слідства, у квітні 2022 року під час окупації села Іванчуківка Ізюмського району Харківської області вони викрали колишнього учасника АТО і той згодом потрапив у полон.
Як повідомляє Харківська обласна прокуратура, троє окупантів за вказівкою вищого керівництва влаштовували нальоти на ветеранів АТО. 11 квітня вони увірвалися до будинку 57-річного мирного жителя, який був учасником антитерористичної операції.
«Окупанти почали проводити обшук і наказали видати вогнепальну зброю та символіку України. Чоловік відповів, що у нього нічого немає. Під психологічним тиском загарбники змусили потерпілого відкопати з землі військову форму та віддати їм. Надалі окупанти посадили колишнього учасника АТО в автомобіль та повезли у невідомому напрямку. Як було встановлено згодом, чоловік перебував у полоні на території РФ», – розповіли у прокуратурі.
У 2023 році РФ повернула Україні тіла загиблих та померлих військових та цивільних з територій Харківської, Херсонської, Донецької, Луганської та Запорізької областей, серед яких було тіло потерпілого.
За даними ГУ Нацполіції у Харківській області, фігуранти – 26-річний командир автомобільного відділення військової частини № 52562 (26-й танковий полк), 39-річний командир взводу військової частини № 54096 та 37-річний заступник командира взводу тієї ж військової частини.
Правоохоронці встановлюють інших потерпілих та російських військових, причетних до знущань з людей. Крім того, триває ідентифікація безпосередніх кураторів злочину. Вирішується питання щодо оголошення трьох підозрюваних у розшук.





