• Среда 17.07.2019
  • Харьков +21°С
  • USD 25.86
  • EUR 29.03

У Харкові відбудеться третій Вертеп-фест (відео)

Культура    1500
У Харкові відбудеться третій Вертеп-фест (відео)

Цими вихідними харків’ян очікують різноманітні фольклорні вистави та рекордна кількість колядників.   

Масштабна святкова феєрія, що поєднує в собі національний характер, стародавні традиції і сучасні інтерпретації. У Харкові цими вихідними вже втретє відбудеться фестиваль вертепів.

Анатолій Бабічев, заступник голови ХОДА

У багатьох людей були стереотипи, що Харківщина – це щось сіре та похмуре, немає нічого національно ідентичного, немає української мови, немає української культури – це неправда і ми це всім показуємо. Мені здається, що завдяки таким проектам змінюється відношення до харків’ян, до Харківської області, змінюється відношення до нашого рідного краю.

Організатори запрошують приєднатися до фестивалю харків’ян та гостей міста. Почнеться захід у суботу.

Олена Рофе-Бекетова, керівниця “Вертеп-фесту”

Об 11:00 вже почне виступ фестиваль “Святовид” на сходинках оперного театру. Починаючи в 13:00 почнеться формування колони з площі Конституції.

Для участі в ході обов’язковою умовою, за словами організаторів, є наявність будь-яких атрибутів вертепу. О 14:30 на площі Свободи відбудеться вже традиційна всеукраїнська акція “Нова радість стала”. В різних містах країни та навіть за кордоном учасники співатимуть однойменну колядку. На фестиваль приїдуть колективи з 30 міст і сіл України, а також із Великобританії, Австрії, Нідерландів, Польщі та Німеччини.

Ірина Маркевич, керівниця заходу “Слобожанські етновечорниці”

Ми подумали, що Харків дуже різноманітний. У нас багато представлено різних культур, не лише етнічно-українська. Ми запросили представників інших етнічних спільнот до цього свята і вони з радістю погодилися, підготували розповіді про свої зимові свята, приготували номери і прийдуть до нас у своїх костюмах і розкажуть про свої традиції.

Після цього колективи, за традицією Вертеп-фесту, мандруватимуть містом, щоб подарувати свою творчість усім охочим. Як і в минулі роки, вони виступатимуть на різних майданчиках. До самого вечора в різних районах лунатимуть пісні, проходитимуть вистави-вертепи.

Автор: Ольга Куріленко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.