• Среда 10.08.2022
  • Харьков +21.77°С
  • USD 36.57
  • EUR 37.38

У Харкові з’явиться памятник-меморіал, присвячений «Розстріляному Відродженню» (відео)

Культура   
У Харкові з’явиться памятник-меморіал, присвячений «Розстріляному Відродженню» (відео)

Наступного року серед харківської молоді проведуть конкурс на проєкт памятника-меморіалу, присвяченого «Розстріляному Відродженню», а саме – будинку «Слово».

До будівлі на вулиці Культури на початку 30-х років заселили кращих представників інтелігенції. Згодом вона стала символом трагедії, бо мешканці 40 з 63 квартир були репресовані, і здебільшого-розстріляні.

При університеті міського господарства для харківської молоді вже 6 років поспіль діє школа розвитку «Мер міста». Саме тут школярі Немишлянського району вирішили створити проєкт «Із забуття в безсмертя» і виграли конкурс.

Тетяна Малініна,  директорка Центру доуніверситетської освіти і кар’єри

У нас діє 11 шкіл розвитку для учнівської молоді, причому для різного віку. Саме в рамках школи розвитку «Мер міста» діти брали участь у заняттях, побували в нашому музеї, познайомилися з творчістю видатного українського письменника Сергія Пилипенка та дізналися про те, де він мешкав. Особливо їх вразила історія про цей будинок, адже більшість мешканців будинку «Слова» були розстріляні й увійшли в історію, як Розстріляне відродження.

 

Богдан Калюжний, школяр, керівник проєкту «Із забуття в безсмертя»
У нас волосы дыбом вставали, когда мы побывали здесь и начали рыться в этом. Мы и плакали, и в каких-то моментах смеялись, потому что это история жизни реальный людей. И не простых, а которых мы знаем с самого детства, на которых мы росли. Никто и не знал, какие тяжелые года им пришлось пережить и как они закончили свою жизнь.

 

Діти провели анкетування і з’ясували, що майже ніхто в районі не знав історію будинку «Слово». Школярі створили тізер художньо-документального фільму, який мріють зняти. Наразі працюють над сценарієм.

 

Олеся Кріцина, школярка, учасниця проєкту «Із забуття в безсмертя»

Я не могу много о нем рассказывать, но история будет о компании друзей и через призму их жизни будет рассказываться история дома «Слово». 

 

 

Богдан Калюжний, школяр, керівник проєкту «Із забуття в безсмертя»

Наша главная цель – это то, что мы хотим создать памятник или мемориал возле дома «Слово» и желательно, ну так мечтаем, чтобы открыть музейную комнату в самом доме.

 

 

По допомогу з проведенням конкурсу проєктів пам’ятника звернулися до партнерів. І на цьогорічній конференції «Спадщина університету» представили положення про конкурс. У виші ідею підтримали.

 

Володимир Бабаєв, ректор ХНУМГ ім. О.М. Бекетова

Безумовно, їхнє запрошення до спільної роботи мене не тільки стурбувало, але й дало можливість подивитися на події, які були в минулому. І, безумовно, буду працювати над тим, щоб втілити в життя їхні пропозиції. 

 

Положення про конкурс винесуть на виконком міськради. І якщо буде згода, вже в лютому прийматимуть перші заявки від школярів і студентів, майбутніх і чинних архітекторів.

Проєкт також реалізується в рамках «Згуртованість громад зусиллями молодих-лідерів громад», який проводиться Харківською обласною громадською організацією «Асоціація в підтримку громадських ініціатив «АССА»» за підтримки Європейського Союзу через International Alert в партнерстві з Thomson Media.

Автор: Софія Краснікова, Євгенія Гокова

Вы читали новость: «У Харкові з’явиться памятник-меморіал, присвячений «Розстріляному Відродженню» (відео)»; из категории Культура на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Культура, Общество, Харьков; Теги: , , , , ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 21 ноября 2019 в 16:11;
  • Корреспондент Софія Краснікова, Євгенія Гокова в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "У Харкові з’явиться памятник-меморіал, присвячений «Розстріляному Відродженню» (відео)".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или написать нам в Телеграм.