• Понедельник 01.06.2020
  • Харьков +14.84°С
  • USD 26.87
  • EUR 29.93

У Харкові відбулись останні репетиції фестивалю “День музики” (відео)

Культура    1099
У Харкові відбулись останні репетиції фестивалю “День музики” (відео)

 Особлива частина свята – виступ біля театру опери та балету “Хору самотніх сердець сержанта Пеппера” разом із співаками-любителями. 

Проект “МЕГАхор” – частина харківського фестивалю “День музики”. За словами організаторів, на святі всі охочі можуть заспівати разом з “Хором самотніх сердець сержанта Пеппера”. Єлизавета – професійна музикантка. Каже: новачки досі трохи соромляться, але творча атмосфера в колективі об’єднала всіх учасників.

 Єлизавета Волошина, учасниця “МЕГАхору”
 Это замечательная идея, особенно для любительского хора. Вот так пополнять свои ряды – это очень здорово. И это очень интересно для людей, которые не сталкивались с хоровым пением, вообще почувствовать атмосферу коллектива. 

Як розповідають учасники “МЕГАхору”, спочатку організаторки вчили базовим навичкам співу. Згодом для кожного музиканта керівниці хору записали партії, щоб співаки могли повторювати вправи вдома. За їхніми словами, надихають та допомагають диригентки.

 Вікторія Мілікенцева, диригентка
Всего исполняет четыре голоса: сопрано, альт, тенор и бас. И отдельно мы прописали для каждого тембра свою партию. То есть, человек может идти на работу, в транспорте, работая даже может слушать. И вот так вот его партия ему запоминается.

За словами організаторів, жодних критеріїв на кастингу не було. Головне – бажання співати. Учасники різного віку та професій працюють на рівних. Розповідають: пісню для виконання дібрали особливу.

Аліна Ханбабаєва, співорганізаторка фестивалю “День музики”
Будуть виконувати пісню SunSay – “Благодари” вона називається. Це харківський музикант і, наскільки я знаю, авторка ідеї дуже хотіла прив’язати це і до фестивалю, і до міста, тому і обрали цю пісню. Вона і за походженням і за текстом, власне, відповідає ідеї. 

“День музики” – свято, яке проходить щорічно 21 червня в 116 країнах. Всього в проекті “МЕГАхор” взяли участь близько 250 співаків. Послухати виступ можна в п’ятницю на сходах ХНАТОБу. Початок – о 18:45.

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.