• Четверг 03.12.2020
  • Харьков -4°С
  • USD 28.44
  • EUR 34.32

 Двох нових підозрюваних у побитті харківського відеооператора взяли під домашній арешт (відео)

Общество    750
 Двох нових підозрюваних у побитті харківського відеооператора взяли під домашній арешт (відео)

Один з нападників, за версією слідства, підозрюється у знищенні відеокамери телеоператора Вадима Макарюка. 

Під час досудового розслідування у справі про побиття оператора Вадима Макарюка виявили трьох підозрюваних – Сергій Козлюк, який вже перебуває під домашнім арештом, Олег Радченко та Ілля Альошкін. Олега Радченка прокурор звинувачує у порушенн трьох статей Кримінального кодексу. Це перешкоджання діяльності журналіста, нанесення тілесних ушкоджень та знищення майна журналіста. Його підозрюють у зіпсуванні телекамери. На записах з відеоспостережень зафіксовано, як чоловік жбурляє техніку ногами. А ось на цьому відео підозрюваний одягає боксерську капу – пристосування для захисту зубів. На думку прокурора, це означає: чоловік готувався до бійки.

Третього підозрюваного Іллю Альошкіна судять за двома статтями – перешкоджання журналістській діяльності та умисний напад. Усіх трьох захищає один адвокат. Він наголошуває: Вадим Макарюк не мав на собі бейджа працівника телебачення та відразу не представився. Тому не можна було зрозуміти, що він представник ЗМІ. Також захисник підкреслив: змови заради нападу на оператора між трьома його клієнтами не було та до жодних націоналістичних організацій вони не входять.

 Євген Самойлов, адвокат
Нет ни одного документального доказательства материала дела, которое бы я видел, что подозреваемый наносил удары журналисту или каким-то образом ограничивал его деятельность. 

Адвокат вважає: відеоматеріалів не достатньо, щоб вимагати ув’язнення підозрюваних. Натомість прокурор запевняє, що тримання під вартою є необхідним заходом. На його думку Радченко та Альошкін можуть впливати на свідків та переховуватися від слідства. За даними прокурора, 7 червня підозрювані перебували на території ринку”Барабашово” разом з групою осіб, які нецензурно висловлювалися на адресу Макарюка, погрожували йому та закликали інших людей застосувати до журналіста фізичне насильство.

Віта Дубовик, речниця прокурора Харківської області
Обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Я хочу відзначити, що це другий за жорсткістю запобіжний захід після тримання під вартою. Щодо апеляції. Ми отримаємо рішення суду у паперовому вигляді, вивчимо його. Скоріш за все, що будемо подавати апеляцію. 

Суд призначив обом підозрюваним запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 11 серпня.

Автор: Вікторія Бондаренко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.