• Понедельник 01.06.2020
  • Харьков +14°С
  • USD 26.87
  • EUR 29.93

У липні Харківський театр ляльок відзначає 80-річчя (відео)

Культура    1137
У липні Харківський театр ляльок відзначає 80-річчя (відео)

Наприкінці червня Харківській театр ляльок запропонує увазі глядача виставу під назвою “Діти райка”. 

Пантоміма, авторська музика, безліч декорацій, що швидко змінюються, костюми в стилістиці Парижа середини минулого століття і, звичайно ж, ляльки. Усе це можна побачити в новій виставі “Діти райка”, приуроченій до 80-річного ювілею театру ляльок.

 Оксана Дмітрієва, режисерка театру ляльок
 Переплетение множества историй: и любовная история, и детектив, и даже не любовный треугольник, а шестиугольник. Вот все в таком масштабе. 

Хоч історія розповідає про людей, які живуть за лаштунками, режисерка впевнена: глядач знайде схожість зі своїми переживаннями, думками, успіхами й поразками.

 Аліка Піхтерева, кореспондентка
 Слово “райок” у виставі має декілька значень. За старих часів так називали некомфортні місця у театрі, з яких майже не було видно дійства на сцені. Інше значення – жартівлива назва раю, як місця, де творять люди мистецтва. 

Віталій Бурлєєв виконує роль талановитого міма, якому батько із заздрощів забороняє виходити на сцену. Парубку дозволено розважати глядачів перед входом. Він рятує головну героїню від несправедливого арешту, після чого – несамовито закохується у неї. Та за перепетійністю сюжету герої не можуть бути разом.

Віталій Бурлєєв, актор театру ляльок
Мы все совершаем какое-то преступление. Каждый из нас совершает преступление, просто не каждый признается. И потом, когда мы доходим до конца, в искуплении этого преступления, мы задумываемся и понимаем: а было ли это преступлением? 

У виставі виконують ролі три покоління акторів – від наймолодших, не так давно студентів, до корифеїв, які багато років віддали улюбленій справі в цих стінах. Володимир Бардуков робив свої перші кроки в професії ще у 1979 році. Вважає, що така вистава якнайкраще дозволяє підвести підсумок багаторічній діяльності театру. Додає: навіть маститому акторові було чого навчитися під час підготовки вистави.

 Володимир Бардуков, актор театру ляльок
Нам перед началом репетиции, вообще Оксана Федоровна сказала: “О Станиславском забудьте. Поэтому мы старательно забываем о Станиславском и думаем, как это всё воплотить в картинке, в форме, в этом трепете, в этой вибрации. 

Прем’єрні покази ювілейної вистави можна буде побачити з 21 червня.

Автор: Аліка Піхтерева
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.