• Среда 22.01.2020
  • Харьков +2°С
  • USD 24.33
  • EUR 26.96

На Харківщині викрили дві тисячі людей, які отримували зарплати в конвертах (відео)

Общество    1157
На Харківщині викрили дві тисячі людей, які отримували зарплати в конвертах (відео)

Кожний четвертий, хто звернувся до харківського центру зайнятості, – отримав роботу. А ті підприємства, на яких люди трудилися неофіційно, за рік оштрафували на 100 мільйонів гривень. 

Віталій Малоховський шукає роботу у сфері постачання. Має досвід у цій галузі більше 20 років. Підприємство, на якому він працював, реорганізували. Наразі чоловік – на обліку в центрі зайнятості.

Віталій Малаховський, безробітний
То, что я работал официально на предприятии – у меня получился достаточный трудовой стаж. Плюс те выплаты, которые я получал официально, позволили мне стать на учет. И официально здесь получать социальную помощь.

У міському центрі зайнятості кажуть: від початку року до них звернулися 10 тисяч людей. Чверть з них – працевлаштували.

Сергій Піженко, директор Харківського міського центру зайнятості
Молодь не думає о том, що завтра повинна нараховуватися пенсія. Вони хочуть жити сьогодні і тим самим не думають про завтрашній день. Коли воно приходить, то вже пізно.

За даними Держпраці, Харківщина – в лідерах з легалізації працівників. За рік – 50 тисяч робочих місць.

Олена Петренко, заступниця начальника ГУ Держпраці в Харківській області
Якщо працівник працює без офіційного оформлення трудових відносин – він втрачає будь-які соціальні гарантії. Він не може бути забезпечений лікарняним, він не може піти офіційно у відпустку, отримати відпускні. У разі якщо трапляється травмування на виробництві він позбавляється тих соціальних гарантій і тих відшкодувань, які виплачуються Фондом страхування від нещасних випадків на виробництві.

Вячеслав Даценко, заступник начальника управління ГУ ДФС у Харківській області
Позитивна динаміка нашої роботи є. Якщо взяти Фонд оплати праці найманих працівників по Харківській області, з яких сплачується єдиний соціальний внесок, то на протязі поточного року він зріс на мільярд гривень.

За рік у регіоні під час рейдів виявили більше двох тисяч людей, які працювали неофіційно. Та оштрафували підприємства на 100 мільйонів гривень. Відповідальність для роботодавця – понад 125 тисяч гривень за кожного неоформленого працівника.

Автор: Олена Верекомська
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.