• Среда 12.08.2020
  • Харьков +15.78°С
  • USD 27.6
  • EUR 32.56

За “п’яне” водіння залишається адміністративна відповідальність: думки харківських автоекспертів (відео)

Харьков    778
За “п’яне” водіння залишається адміністративна відповідальність: думки харківських автоекспертів (відео)

Кримінальна відповідальність, підвищені штрафи і позбавлення водійських прав. Ці зміни, ухвалені Верховною Радою у 2018 році, вступили в силу, але діяли лише два дні.

Ніколь Костенко, кореспондентка
Штраф до 34 тисяч гривень, позбавлення водійських прав та судимість за Кримінальним кодексом, навіть якщо керманича вперше затримали напідпитку. Такий закон мав вступити в силу в січні цього року, однак згодом у парламенті вирішили, що нові правила почнуть діяти з 1 липня. Які ще санкції передбачені для підхмелених керманичів та чи запрацював закон у Харкові – зараз спробуємо з’ясувати. 

Рада ухвалила цей закон наприкінці дві тисячі вісімнадцятого, розповідає автоексперт Олександр Трєпєтін. Але нові парламентарі передумали.

Олександр Трєпєтін, автоексперт
17 июня депутаты приняли другой закон, с поправками, который отменяет эту самую уголовную ответственность за нетрезвое вождение, исключает нетрезвое вождение из уголовных проступков. То есть, все должно остаться по-старому: админответственность, 130-я статья и так далее, и так далее. 

Другого липня президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає скасування кримінального покарання. Тобто нетверезе водіння кваліфікуватиметься як адмінпорушення і судимості не буде. Але деякі положення попереднього закону залишаються. Це штрафи: до тридцяти чотирьох тисяч гривень за перше порушення та до п’ятдесяти однієї тисячі – за повторне. Також водія позбавлятимуть прав, навіть якщо його впіймали вперше. Водночас патрульні у разі виявлення підхмеленого керманича тепер мають діяти за новим механізмом, зазначає юрист Роман Чумак.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”
Викликається слідчо-оперативна група, яка в обов’язковому вигляді направляє таку людину до медичної установи, де відбувається медичне обслідування такої особи. Тобто зараз вже ніхто не буде пропонувати дмухати в Drager. А вже це буде відбуватися, якщо дійсно є певні ознаки, шляхом відібрання зразків крові. 

Юрист додає: якщо водій відмовляється їхати до медзакладу, поліціянти можуть затримати його на три години, аби той примусово все ж пройшов медосвідування. На думку евтоексперта, плутанина в законах може призвести до того, що деякий час нетверезі керманичі взагалі не отримуватимуть жодного покарання.

Олександр Трєпєтін, автоексперт
Так как вступил в силу новый закон, который ужесточает ответственность, то он соответственно отменяет действие ранее принятых решений по админкодексу, по 130-й статье. И с 1 июля все те, кто был решен прав судом, имеют полное право получить их обратно. 

За даними патрульної поліції, лише за перші п’ять місяців в Україні сталося більше ніж півтори тисячі “п’яних” ДТП. У цих аваріях загинули пів сотні осіб.

 

Хочеш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на телеграм канал: t.me/objectivetv або на вайбер канал: https://cutt.ly/lyDk847

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.