• Пн 29.04.2024
  • Харьков  +16°С
  • USD 39.6
  • EUR 42.44

У Харкові привітали героїв Другої Світової війни (відео)

Общество   
У Харкові привітали героїв Другої Світової війни (відео)

У міськраді урочисто привітали ветеранів з 76-річницею визволення Харкова від німецьких військ. 

 Тамара, харків’янка
— Вы знаете, что случилось в Харькове 23 августа? — День освобождения Харькова от фашистских захватчиков.

Ірина, харків’янка
 По моему, был день освобождения во время Второй мировой. 

Інокентій, харків’янин
А я не знаю, я мороженое кушаю.

23 серпня харків’яни святкують День міста. Дату обрали через те, що у цей день місто повністю звільнилося від фашистських загарбників. Натомість зі слів ветеранів можна зрозуміти, що це не так. Володимир Власов служив у військово-морському флоті у Криму. Прибув до Харкова саме 23 серпня 1943. Чоловік згадує: у ці дні ще підривали будівлі та гинули військові.

Володимир Власов, ветеран
 ДК Ворошилова около Успенского собора полностью разрушен был. Там сейчас вечный огонь. Пасаж был разрушен полностью в центре города. 

За даними військового історика Валерія Вохмяніна, 23 серпня німці ще штурмували Харків. Кількість жертв була надзвичайно великою.

 Валерій Вохмянін, військовий історик
 23 августа в тот день, который считается днем освобождения города, крупных боев на территории особо не было. Они были позже с 24 по 29 августа вот именно там в юго-западной части Харькова, где немцы держали рубежи. И выбить их оттуда за 6 суток так и не удавалось. И основная масса солдат погибших на территории Харькова — это те, кто погиб 24-29 августа. 

23 серпня генерал Конєв відрапортував Сталіну про визволення Харкова лише задля звітності, — вважає історик. Підтверджує цей факт і те, що парад на честь звільнення міста провели 29, адже раніше цього зробити було неможливо.

 Валерій Вохмянін, військовий історик
При уходе был отдан приказ о минировании. У немцев очень много было взрывчатки. И все воинские части, которые находились в городе, они все абсолютно минировали город в полосе своих действий. И это не считая особых команд, которые этим занимались. Минировалось абсолютно все. Другое дело, что немцы не успели все взорвать. И не везде у них это получилось.

Харків став другим містом після Києва за зруйнованістю під час війни. Десятки пам’ятників встановили на місцях найбільших зіткнень з ворогами, а вулиці назвали на честь відомих полководців.

Вікторія Бондаренко, кореспондентка
Саме тут біля Держпрому, за згадками ветеранів, проходили найбільш криваві зіткнення з німцями. І саме ця будівля стала єдиною, яку навіть не намагалися підірвати. Адже стіни Держпрому залізобетонні. Тому його використовували як стратегічний об’єкт.

Майже два роки Харків був окупований німецькими військами. Перед початком бойових дій у місті мешкали 1.5 мільйона людей, по закінченню військових дій — не більше 200 тисяч.

Автор: Вікторія Бондаренко
Популярно

Вы читали новость: «У Харкові привітали героїв Другої Світової війни (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 22 августа 2019 в 19:01;
  • Корреспондент Вікторія Бондаренко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "У міськраді урочисто привітали ветеранів з 76-річницею визволення Харкова від німецьких військ".