• Суббота 26.09.2020
  • Харьков +20°С
  • USD 28.25
  • EUR 32.89

Найстаріший в Україні навчальний заклад культури відзначив 90-річчя (відео)

Харьков    687
Найстаріший в Україні навчальний заклад культури відзначив 90-річчя (відео)

Харківська державна академія культури відзначає дев’яносторіччя. У 1929 році у навчальному закладі було лише 2 факультети, наразі виш нараховує близько шістдесяти творчих спеціальностей.

 

Василиса Степаненко, кореспондентка
В історичному центрі Харкова знаходиться найстаріший в Україні вищий учбовий заклад культури. Датується він 1929 роком. Ось вже майже століття державна академія культури готує фахівців цієї сфери. Ходімо подивимося як живуть сучасні студенти та викладачі вишу. 

 

Анастасія Байдак – студентка кафедри сучасної хореографії. Розповідає: займається танцями з дитинства та мріє танцювати і надалі, тому обрала саме цю спеціальність.

 

Анастасія Байдак, студентка ХДАК
У нас есть каждый человек, он ставит свою постановку. Но мы, как група, соответственно, помогаем друг другу.  Атмосфера родная, семейная, домашняя. 

 

 

Раніше на місці академії був гуртожиток зі школою для дітей-сиріт, так звана “бурса”. Саме тому спуск, на якому розташовано заклад, назвали Бурсацьким узвозом. Наразі академія культури святкує своє дев’яносторіччя. За словами ректора Василя Шейка, за цей час навчальний заклад набув індивідуального почерку та виховав фахівців, які працюють по всьому світу.

Василь Шейко, ректор ХДАК
Хотів би зауважити, що в минулому, в довоєнний період, з початку в післявоєнний період -це була підготовка менеджерів галузі культури. І до сьогодні ті випускники, які були в ті роки, до 50-х, працюють и тарують шлях духовної нашої неньки України. 

 

 

Раніше у виші існувало лише два факультети, сьогодні сім. Тут студенти можуть здобути близько шістдесяти спеціальностей. Софія Возняк навчається на факультеті кіно та телемистецтва. Нещодавно дівчина створила власний документальний фільм. Розповідає: академія допомагає втілювати мрії у життя.

Софія Возняк, студентка ХДАК
Ми звикли до шкільних парт, сидіти на уроках, слухати викладача. Тут нам показують картини, ми дивимося фільм, і взагалі навчання відбувається на знімальному майданчику. 

Студенти академії зазначають, що саме атмосфера творчості допомагає реалізувати власні мистецькі проєкти.  та Дмитро Герасимов.

 

Автор: Василиса Степаненко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.