• Вт 18.06.2024
  • Харьков  +20°С
  • USD 40.65
  • EUR 43.54

У Харкові відбувся польсько-український форум місцевого самоврядування (відео)

Общество   
У Харкові відбувся польсько-український форум місцевого самоврядування (відео)

У Першій столиці представники місцевих органів влади двох країн зібрались втретє.

У Харкові — III Польсько-український форум місцевого самоврядування «Громада. Ефективний розвиток. Інвестиції». Представники об’єднаних територіальних громад обох країн обговорюють впровадження енергоефективності та соціальних послуг. Як згадує директорка Харківського центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова, на першому форумі вивчали реформу децентралізації, в минулому році зробили акцент на залученні грошей від бізнесу.

Діана Баринова, директорка Харківського центру розвитку місцевого самоврядування

Сьогодні ми будемо розглядати інвестиції трошки під іншим кутом. Будемо говорити про самоінвестування громади — це енергоефективність, як самоінвестування громади та будемо говорити про інвестиції в людей. Це два важливих аспекти, які громади повинні врахувати, коли вони організовують роботу на своїй території.

5 об’єднаних громад Харківщини — Чкаловська, Зачепилівська, Малинівська, Роганська та Нововодолазька — беруть участь у пілотному міжнародному проекті. Він має назву «Наша енергія – енергетично спроможна громада». Польські експерти зробили аудит об’єктів на території населених пунктів громад та склали рекомендації щодо покращення енергоефективності.

Даріуш Шимчиха, керівник проекту «Наша енергія – енергетично спроможна громада»

В середине ноября мы сделаем конференцию, чтобы показать финансовые инструменты в Украине, чтобы получить деньги на инвестиции в энергоэффективность. Может, поможем этим громадам получить эти деньги и сделать что-то новое.

Утворена 2 роки тому Чкаловська громада Чугуївського району бере  участь у проекті. Голова ОТГ Віктор Соловйов розповідає, з самого початку прорахували план соціально-економічного розвитку території. Головний акцент зробили на енергоспроможності. За цей час у модернізацію шкіл, ФАПів, амбулаторій та дитсадків вклали біля 40 мільйонів гривень.

Віктор Соловйов, голова Чкаловської ОТГ

Полностью утепление фасадов, замена системы отопления, установка индивидуальных тепловых пунктов, счетчиков тепловых и т.д. Но мы пошли еще чуть глубже — мы позабирали у всех компаний, которые обеспечивали нас теплом, свои котельные и начали сами себя топить. Это очень эффективно у нас получилось. Теперь идет модернизация всех котельных, которые мы забрали.

Як зазначила голова області Юлія Світлична, 3 роки тому голови громади мали багато питань та навчалися у Польщі. Сьогодні вони і самі набули досвіду та ладні надати чимало власних кейсів для іноземних колег.

Юлія Світлична, голова ХОДА

Харків стає центром українсько-польських відносин. Минулого року був візит президенту Польщі. Потужна велика делегація польських партнерів на економічному форумі, який відбувся два тижні тому — це велика така запорука нашої подальшої співпраці і нинішніх результатів. А результат ми маємо — майже плюс 50% товарообігу, а наші підприємства збільшили експорт до Польщі майже вдвічі.

Януш Яблонський, генконсул Республіки Польща в Україні

Плідна співпраця є корисною для України і також для нас. Зараз можемо навчатися і від українців і робити це в Польщі. Ми хочемо не тільки показувати наш досвід, а робити, щоб цей досвід був корисний для обох сторін.

Згідно з перспективним планом, у Харківській області мають утворитися 58 громад. Сьогодні їх 17.

Автор: Вікторія Івашкевич
Популярно

Вы читали новость: «У Харкові відбувся польсько-український форум місцевого самоврядування (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 16 октября 2018 в 19:13;
  • Корреспондент Вікторія Івашкевич в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Представники об’єднаних територіальних громад обох країн обговорили впровадження енергоефективності та соціальних послуг.".