• Сб 27.04.2024
  • Харьков  +15°С
  • USD 39.67
  • EUR 42.52

Харків’ян попереджають про кліщів (відео)

Общество   
Харків’ян попереджають про кліщів (відео)

Весною настає сезон кліщів.

За словами експертів, паразит прокидається на початку сезону пікніків і їхня активність триває до жовтня. Найбільшу кількість укусів лікарі реєструють на початку і наприкінці літа. Кліщі нерідко переносять важкі хвороби. Харків’янка Ірина розповідає: йшла через ліс на роботу, а вже вдома знайшла небезпечного гостя.

Ірина, харків’янка
Утром где-то часов в пять нашла где-то. В бедро укусил. Пошла к врачу. Вытащили его. На экспертизу мы его не сдавали, просто вытащили. Сдала анализы- болезнь Лайма нашли. Два года наблюдалась лечилась. В общем, это неприятное, опасное дело.

Як розповідають в Харківському обласному лабораторному центрі, хвороба Лайма або кліщовий бореліоз набуває в нашій місцевості все більшого поширення. Захворювання може мати важкий перебіг, вражаючи центральну нервову систему і опорно-руховий апарат людини.

Ганна Сухорукова, завідувачка відділенням особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України»
В прошлом году среди населения области было зарегистрировано 351 случай заболевания.В этом году у нас зарегистрировано 14 случаев, но это все люди, которые были укушены клещом еще в прошлом году. Свежих случаев заболевания пока нет. Хотя уже обращаются к нам с просьбой исследовать клеща на наличие там возбудителей.

У лабораторіях проводять дослідження кліщів на такі інфекції, як хвороба Лайма, анаплазмоз і кліщовий енцефаліт. Останній — найнебезпечніший.

Ганна Сухорукова, завідувачка відділенням особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України»
Хотя клещ Ixodes ricinus он и переносит этот вирус, но в наших клещах мы его пока не определяли. Но в случае заноса к нам инфицированного клеща, возможность распространения этого заболевания к сожалению есть.

Захворювання в більшості випадків не смертельні. Але якщо не почати лікування в перші дні після укусу, захворювання можуть перейти в хронічну форму. Щоб не принести додому з прогулянки кровопивцю, потрібно правильно одягатися та користуватися спеціальними засобами.

Ганна Сухорукова, завідувачка відділенням особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України»
Клещ у нас идет снизу вверх по телу, у нас должны быть брюки, заправленные в носки, должны быть рубашка с длинным рукавом, желательно. Или куртка внизу с кулиской, которая завязывается с капюшоном.

Рекомендується під час прогулянки оглядати відкриті ділянки тіла. Кліщ впивається не відразу, тому в цей час його можна акуратно зняти.

Автор: Олена Верекомська
Популярно

Вы читали новость: «Харків’ян попереджають про кліщів (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 22 апреля 2019 в 15:31;
  • Корреспондент Олена Верекомська в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "За словами експертів, паразит прокидається на початку сезону пікніків і їхня активність триває до жовтня".