• Вторник 20.10.2020
  • Харьков +5°С
  • USD 28.36
  • EUR 33.3

У Верховній Раді працює фотовиставка «Україна в Антарктиді: до 200-річчя відкриття континенту»

Культура    702
У Верховній Раді працює фотовиставка «Україна в Антарктиді: до 200-річчя відкриття континенту»

Свою, дотепер – єдину, антарктичну станцію  отримала Україна 24 роки тому:  6 лютого  1996 року Велика Британія офіційно передала судно «Фарадей». Тоді над ним підняли український стяг, змінивши назву на «Академік Вернадський». 

Перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович сказав під час вернісажу: «Це дуже символічно, що сьогодні наша антарктична фотовиставка відкривається в стінах парламенту. Адже саме тут приймалися ті важливі документи, які стосуються ратифікації Україною Договору про Антарктику, заснування станції «Академік Вернадський» тощо. І зараз Україна є членом елітного клубу із лише 30 країн, що утримують науково-дослідні станції в Антарктиді протягом всього року. Це унікальна можливість для наших вчених, зокрема молодих, бути частиною глобальної наукової спільноти, залишаючись в Україні»

В експозиції – полярні артефакти та світлини, де відображено життя українських дослідження науковців в Антарктиді,  фотозона тощо. Більшість знімків зробили нинішні полярники, котрі протягом року працюють на станції «Академік Вернадський».

МОН планує цьоріч закінчити розробку та затвердити Державну програму полярних досліджень на 2021-2030 роки. У ній планується проведення порівняльних досліджень щодо змін клімату у Антарктиді та Арктиці, а також поновлення українського океанського науково-дослідного флоту.

Автор: Вікторія Березка
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.