• Вторник 19.01.2021
  • Харьков -13.16°С
  • USD 28.19
  • EUR 34.02

25 арктична експедиція дісталася до станції “Академік Вернадський”

Общество    991
25 арктична експедиція дісталася до станції “Академік Вернадський”

Після 6 днів дороги кораблем, 21 квітня 2020 року команда прибула на острів Галіндез пізно вночі – за київським часом.

Перш, ніж дістатися кінцевого пункту, команда перебувала на двотижневій обсервації в Чилі,  повідомляє Кабінет Міністрів України.

 

«Для кожної команди головним випробуванням на шляху до Антарктиди є прохід штормової протоки Дрейка, яка є однією з «найскаженіших» у світі. Однак до нас протока була досить спокійною та привітною, ми навіть жартували, що можна перейменувати її в Дрейк lake – озеро Дрейка. Мабуть, це був подарунок долі за нашу непросту попередню частину мандрівки», – поділився враженнями Ігор Дейнека, лікар 25-ї УАЕ.

 

Тепер на станції дуже вітряно та сніжно. Протягом наступних кількох днів полярники мають розвантажити з корабля вантаж, отриманий у Чилі – приблизно 6 фур запасів продуктів, приладів та пального. Однак, попри погану погоду, учасники експедиції налаштовані позитивно.

«На «Вернадському» їх із нетерпінням чекали колеги з 24-ї експедиції, які відзимували там уже більше року, а також сезонний загін науковців, що перебуває в Антарктиді кілька місяців. Бо через ситуацію в світі з коронавірусом та карантином у 25-ї експедиції була, мабуть, найтриваліша та найскладніша подорож до Антарктиди»,зазначив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

 

“Після розвантаження судна команда 24-ї УАЕ передасть станцію 25-й експедиції та розпочне довгоочікувану подорож додому,” – зазначають на Урядовому порталі і пропонують краще ознайомитися із учасниками експедиції на Фейсбук-сторінці МОН: Анна Соїна, Юрій Отруба, Юрій Лішенко, Ігор Дейнека, Євгеній Прокопчук.

Ознайомтеся: “У Верховній Раді працює фотовиставка «Україна в Антарктиді: до 200-річчя відкриття континенту”

Автор: Вікторія Березка
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.