• Среда 23.09.2020
  • Харьков +23.95°С
  • USD 28.21
  • EUR 33.12

У Харкові діти створили виставку малюнків за мотивами епізодів поеми Івана Котляревського (відео)

Культура    824
У Харкові діти створили виставку малюнків за мотивами епізодів поеми Івана Котляревського (відео)

Організатори для відвідувачів вуличної галереї підготували акцію-ворожіння. Аби дізнатися свою долю треба було сфотографуватися з картинами та опублікувати світлину в соцмережах.

Марія Паляниця, художниця
Він швидко поробивши човни. На синє море поспускав. Троянців насажавши повні. І куди очі почухрав.

10-річна Марія нещодавно вподобала дитячий мультик за мотивами “Енеїди” Івана Котляревського. Дівчина зізнається: впродовж усього сюжету хвилювалася за Енея та не любила Юнону. Тому й вирішила перенести свої емоції на папір за допомогою пензлика.

Марія Паляниця, художниця
Короче, Юнона не любила очень Энея. И она, короче, на него разозлилась. И Эней уплыл. Ну Юнона вона ж така зла. Ну вона така… Короче, погана.

Саме сьогодні святкують 250-річчя основоположника української мови Івана Котляревського. Сам митець – уродженець Полтави, але безсмертну “Енеїду” видав у Харкові. На честь ювілею юні вихованці однієї з художніх студій презентували свої малюнки. Свої враження передали на папері 12 дітлахів віком від 8 до 11 років.

Юлія Маківська, організаторка виставки
Ми слушали аудиокнигу и смотрели мультфильм, поскольку книга достаточно сложная для детского восприятия. Там очень много неизвестных непонятных слов для детей и для любого взрослого. Мы поступили следующим образом. Мы занялись техникой монотипия. Потом по образам, создававшимся на листе, мы находили какой это эпизод и оформляли уже в данную композицию. 

Для перехожих організатори вуличної галереї підготували акцію.

Вікторія Бондаренко, кореспондентка
Сфотографуйся з улюбленим епізодом з повісті “Енеїда” та отримай листівку. У такий спосіб організатори пропонують поворожити. “Ось тут земелька єсть, хлоп’ята, Відсіль вона невдалеку. Сицилія, земля багата, вона мені щось по смаку”. Але кожен розумітиме послання на листівці по-своєму. 

Дев’ять з десяти опитаних харків’ян не читали “Енеїду”, але малюнки дітлахів вподобали.

Мілана та Володимир, студенти
Мені соромно і я прочитаю “Енеїду”, щоб потім вже відповідати на такі запитання. – А ви читали “Енеїду”? – Так. – Який епізод до вподоби? – Розв’язка. – А чим Вас зачепила ідея твору? – Не можу сказати, я до ЗНО вже давно готувався.

Автор: Вікторія Бондаренко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.