• Суббота 05.12.2020
  • Харьков -2.11°С
  • USD 28.3
  • EUR 34.4

Авіатроща під Чугуєвом: на місці трагедії відслужили панахиду (відео)

Общество    527
Авіатроща під Чугуєвом: на місці трагедії відслужили панахиду (відео)

У вівторок на майдані Свободи у Харкові запланована масштабна церемонія прощання.

У суботу під Чугуєвом відслужили панахиду. Родичі, колеги та друзі, а також просто небайдужі люди зібралися, аби вшанувати пам’ять жертв авіатрощі, яка сталася 25 вересня. Тоді неподалік Чугуєва розбився військовий літак Ан-26 з курсантами та офіцерами на борту. Вижив лише один. 25 людей загинули на місці, ще один помер у лікарні. На дев’ятий день на місці трагедії службу провели військові капелани.

Загалом зібралося близько двох сотень людей. Вони приїхали з різних куточків України. Наталя Нестеренко – з Луганщини. Її син навчається у Харківському університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Після трагедії він одразу зателефонував матері. Сказати, що з ним все гаразд.

Наталя Нестеренко, мешканка Луганщини

Ну, каже, дуже така важка атмосфера зараз в інституті. Усі студенти дуже переживають, дуже сумують, тяжко. – Але льотчиком ніхто не передумав ставати? – Ні. Це, мабуть, їхнє покликання.

Покладання квітів тривало до обіду.

Олена, харків’янка

Нет, мы никого погибших не знали, просто это боль, которую может чувствовать каждая женщина, которая потеряла своего сына, мужа, брата. Это непередаваемая скорбь и это очень-очень больно.

Наразі слідство розглядає 4 версії авіакатастрофи. Це неналежна підготовка літака, технічна несправність, помилка екіпажу або помилка керівництва польотами. А Збройні сили України опублікували відео з подробицями падіння літака. Це візуалізація схеми повітряного руху на аеродромі за кілька хвилин до трагедії. У ЗСУ наголосили, що це відео не є доказом чиєїсь провини, але спростовує версію про те, що другий літак – Ан-26Ш, на борту якого перебував син командувача Військово-Повітряних сил, отримав пріоритет на посадку, що порушило черговість.

Командування Повітряних сил ЗСУ
Повітряні сили максимально сприяють слідству, надали всі матеріали для експертної оцінки. Закликаємо всіх членів комісій, що розслідують причини трагедії, провести неупереджене, якісне розслідування, аби в майбутньому не допустити таких сумних сторінок в українській історії.

6 жовтня на майдані Свободи у Харкові відбудеться церемонія прощання із загиблими курсантами та офіцерами. Усе розпочнеться о 10 ранку.

Автор: Світлана Єченіна
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.