• Четверг 01.12.2022
 • Харьков
 •   -2°С
 • USD 36.57
 • EUR 37.92
 • 🟢

Зеленський відчув, що боротьба з Медведчуком посилює його вплив – політолог Фесенко

Интервью   
Зеленський відчув, що боротьба з Медведчуком посилює його вплив – політолог Фесенко

Володимир Фесенко розповів, чому всі «папередники» боялись Медведчука, а Зеленський наважився. Хто «вдарив першим». Чому підозру оголосили саме 13 травня. А також про те, що історія з Медведчуком – це серіал, і далі буде.

Усе це відомий український політолог прокоментував у  «Інформаційному вечорі» на телеканалі Simon. Розмова відбулась 12 травня – ще до того, як Медведчук прийшов до Офіса Генпрокурора за підозрою та до обрання йому запобіжного заходу. Проте всі оцінки Фесенка лишилися актуальними, навіть із врахуванням нових обставин. Наводимо найцікавіші цитати з цієї розмови.

Чому Медведчуку все-таки оголосили підозру?

«Я думаю, тут зіграла свою роль одночасно політична воля самого президента, загроза національній безпеці й політичні інтереси. Зеленський відчув, що боротьба з Медведчуком посилює його вплив. Крім того, зростають рейтинги — й це абсолютно напряму пов’язано із цим. Є тиск суспільної думки, яка вимагає покарання Медведчука. У нас є дві персони, для яких значна група українців хоче покарання це Порошенко і Медведчук».

Чому за попередніх президентів Медведчука не чіпали?

«Він сприймався, як недоторканна фігура. Його недоторканність  пов’язана з тим, що він кум Путіна, і він єдиний з українських політиків, який мав прямий доступ до Путіна, його боялися навіть президенти Янукович, Порошенко… Ющенко теж – ну, з Ющенко трошки інакша ситуація.

А при Порошенко, я не відкрию таємниці, була подвійна гра: формально Медведчук був ідеологічним опонентом для Порошенка, а за лаштунками була співпраця, деякі журналісти писали й про бізнесову співпрацю. Але політична взаємодія була, зокрема, це зараз підтверджується й деякими записами телефонних розмов.

Чому Зеленський наважився? Є пояснення таке. У першу чергу тут спрацювала та обставина що Зеленський не був політиком раніше. Люди, які в українській політиці давно, десятиріччями, — вони всі знали, хто такий Медведчук. Працювали рефлекси: краще його не чіпати, краще з ним домовлятися, співпрацювати. Коли хтось чіпав Медведчука, відразу з’являлися погрози. Я знаю це з власного досвіду. Я десь покритикував Медведчука, й отримав особисті погрози. Потім я пояснив, що не варто такому політику сваритися з журналістами, політологами. Він дослухався, але я думаю попередження з його боку отримували багато інших.

У  Зеленського таких рефлексів немає. Він за два роки президентства дійсно стає політиком, набуває якихось політичних рефлексів, але стосовно Медведчука це не працювало, принаймні не працювало так, як у інших.

Другий важливий момент: питання, хто перший почав, так само важливо в політиці, як і в бійках. Навіть Путін про це десь писав у своїх спогадах: у конфліктах потрібно бути першим. А тут яка була ситуація: у січні Медведчук почав сильну агресивну кампанію проти Зеленського. І через телеканали, й на вулицях – тарифні протести. І в Зеленського дійшли висновку, що якщо така ситуація: Путін не хоче домовлятися, загострює ситуацію на Донбасі, починає  атаку Медведчук — то треба відповісти дуже серйозно, потужно.

Йому запропонували інструментами санкцій. Вони відповідають темпераменту Зеленського: він не любить довгих комбінацій, довгих протистоянь у судах, парламенті, коли  проблему можна вирішити швидко. Йому сподобались санкції проти Медведчука. Це була відповідь. Далі почали зростати рейтинги Зеленського — навіть від прихильників Порошенка. Головну роль зіграли ці три причини».

Чому саме 13 травня?

«Пояснили на прес-конференції Баканов і Венедиктова, що хотіли 9-го травня, але побоялися святкування — багато людей, я думаю, що там і тітушки були, які охороняли Медведчука. Це була б бійка, був би конфлікт. Вирішили уникнути.

10 травня суди не працювали — вони вирішили 11-го. Проте 11 травня  був форум «Україна 30». Чергове засідання цього форуму 11 травня було присвячене питанням національної безпеки. Там були всі силовики – не тільки Ведедиктова, Баканов. Аваков виступав, презентував стратегію громадської безпеки. Але Венедиктовій та Баканову треба було продемонструвати результат, показати свою ефективність хотіли продемонструвати ефективність. Тож я думаю, що вони спланували це саме під цей форум, що продемонструвати Зеленському, як вони потужно діють.

Це явно не збіг. І план був. Треба розуміти, хто зараз керує державою. Це людина, яка була продюсером. І він майстер серіалів. Він — із командою. Вони це спланували як серіал.  Ситуація з Медведчуком — це ж серіал. І це ще не фінал. Ми розуміємо що «далі буде».

Цікавий момент: записи розмов Медведчука та Пушиліна. Я переконаний, що запис, який з’явився перед 9 травня Медведчука з Пушиліним спрацював на емоції людей – викликав обурення».

Чи помститься за кума Путін?

«Загроза того, що Путін може оголосити війну в Україні за Медведчука, я думаю, — це  перебільшення. Але прояви негативу можуть бути. Наприклад, може зірватися зустріч Путіна із Зеленським».

Як потенційно арешт, увязнення або виїзд з України Медведчука може вплинути на ОПЗЖ?

«Є тенденція зниження рейтингів — як тільки відключили канали. Як тільки були санкції. Ми бачимо останній місяць зниження рейтингів. Але більш важливо, що буде далі.

Не варто чекати, що вже завтра ОПЗЖ зникне. Не зникне хоча б тому, що за нашим законодавством, якщо депутати  обрані за списками ОПЗЖ, то вони там і мають залишатися.

Якщо той, хто обраний за списками, виходить з партії, він втрачає мандат. Ні Льовочкін, ні Бойко не зацікавлені виходити з фракції. Але через певний час, можливо, ближче до наступних виборів вони будуть створювати свій власний проєкт. Правда, в них проблеми з грошима зараз, але їм буде варто дистанціюватися від Медведчука. Це люди, які схильні домовлятися з будь-якою владою: вони домовлялися з Порошенком, і зараз є сигнали, що вони домовляються із Зеленським».

Автор: Ксенія Ярікова, Андрій Грицаєнко

 • Категории: Общество, Харьков; Теги: , , ;

 • Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
 • подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
 • присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , а также Google Новости,
 • смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости в нашего бота.
 • Вы читали новость: «Зеленський відчув, що боротьба з Медведчуком посилює його вплив – політолог Фесенко»; из категории Интервью на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 14 мая 2021 в 17:15;
  • Корреспондент Ксенія Ярікова, Андрій Грицаєнко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Володимир Фесенко розповів, чому всі «папередники» боялись Медведчука, а Зеленський наважився. Хто «вдарив першим». Чому підозру оголосили саме 13 травня. А також про те, що історія з Медведчуком – це серіал, і далі буде".