• Среда 24.07.2019
  • Харьков +24°С
  • USD 25.63
  • EUR 28.64

У Харкові розпочалась серія турнірів з тхеквондо (відео)

Общество    577
У Харкові розпочалась серія турнірів з тхеквондо (відео)

За шість днів відбудуться чемпіонати України в усіх вікових категоріях олімпійської версії цього виду спорту. 

15-річна Софія Курись з Кам’янського займається пхумсе з чотирирічного віку, адже її тренер — батько. Місяць тому на престижних змаганнях у Туреччині вона посіла друге місце, а до того була бронзовою призеркою чемпіонату Європи. У пхумсе їй подобається максимальний рівень внутрішньої відповідальності.

Софія Курись, учасниця чемпіонату України з пхумсе
Ты выходишь и должен получить от этого удовольствие. Ты должен выложиться, если выкладываешься, то все хорошо получается. Тут все зависит только от тебя: нужно много работать, чтобы получить результат.

Пхумсе — це виконання комплексу формальних вправ тхеквондо. Змагаються у традиційній програмі, дуетній і груповій. Також є розділ фрістайл — виступ під музику. Оцінюються якість виконання і презентація. З п’яти оцінок суддів відкидаються найвища і найнижча, з інших трьох виводять середній результат.

Ярослав Мицюк, головний суддя чемпіонату України з пхумсе
Суддя, як дехто каже, на долоні. Раніше ми працювали на записках. Суддя поставив, але записку можна переписати. Систему вже ніхто не перепише, бо до неї є доступ тільки в системного адміністратора.

Головна відмінність неолімпійського пхумсе від олімпійського керругі — відсутність суперника і двобою, як такого. Суперники пхумсеїста — його помилки. Спортсменів, які беруть участь в обох дисциплінах майже немає. Власне, і розподіл відбувся саме за схильністю до того чи іншого виду.

Олександр Єфименко, тренер з пхумсе
В традиционном пхумсэ спортсмен должен быть стабильным. Это человек, который должен учиться контролировать положение тела, движения, эмоции. Совмещать можно, в принципе, но только если мы не говорим о спорте высших достижений.

Чемпіонат з пхумсе позначив старт серії національних першостей з тхеквондо. Вони відбудуться за минулорічною формулою — п’ять днів поєдинків поспіль, кількість учасників — більше двох тисяч. Це зручно спортсменам і тренерам з організаційної і фінансової точки зору.

Льосік Саманджія, президент федерації тхеквондо ВТ України
 Сейчас мы за неделю проведем все свои чемпионаты, определим составы сборной страны, а потом каждый в своем возрасте будет готовиться к чемпионатам мира и Европы. В этом году у нас чемпионат Европы по юниорам и чемпионат мира по взрослым.

Автор: Олександр Григоров
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.