• Понедельник 01.06.2020
  • Харьков +19°С
  • USD 26.87
  • EUR 29.93

Дівчині з США вдалося виростити човен з грибів і тепер вона катається на ньому водоймою

   1554
Дівчині з США вдалося виростити човен з грибів і тепер вона катається на ньому водоймою

Дівчині вдалося довести, що гриби є чимось більшим, ніж просто продуктами харчування.

Молода заповзятлива мешканка Небраски, яка нещодавно “виростила” власне каное з грибів, довела, що гриб — це щось більше, ніж просто інгредієнт для вечері, інформує [Ukr.Media].

Хоча це може звучати як початок казки, насправді це просто унікальний спосіб інформування громадськості про корисність грибів і міцелію.

Вона використала цей організм — який не є ані рослиною, ані бактеріями, ані твариною — щоб створити затверділу, водостійку посудину, яку вона з любов’ю охрестила своїм “Міконое”.

“Гриби — це просто подарунок, — сказала Кеті Айерс. — Ми настільки багато можемо зробити з ними, крім їжі. Вони є нашими найбільшими союзниками у захисті навколишнього середовища”.

Каное зроблене з міцелію — щільного волокнистого матеріалу, вегетативного тіла грибів.

Оскільки міцелій може зв’язуватися і формуватися навколо “скелета”, Кеті Айерс вдалося виростити каное, просто дозволивши міцелію обліпитися навколо дротяної рами.

У спеціальній кімнаті за температури у 90 градусів за Фаренгейтом і 100% вологості грибам знадобилося 90 днів, щоб покрити весь скелет каное.

Після того, як човен висох під сонцем Небраски, він важить лише 100 фунтів.

Проєкт коштував 500 доларів, і успіх змусив Кеті почати експериментувати зі створенням інших твердих предметів з міцелію: стільців, столів для ландшафтної архітектури.

Вже зараз гриби використовуються для створення автомобільних деталей для Ford, а Ikea взяла на себе зобов’язання перевести більшу частину своєї пластикової упаковки у відновлювану альтернативу на основі грибів.

Автор: Артем Некрасов
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.