• Среда 12.08.2020
  • Харьков +15.78°С
  • USD 27.6
  • EUR 32.56

У Циркунах селяни вийшли пікетувати сільраду, із собою привели корів (відео)

Общество    2278
У Циркунах селяни вийшли пікетувати сільраду, із собою привели корів (відео)

Під Харковом через землю розгорівся скандал. Селяни стверджують, що пасовища ділять між впливовими людьми. У сільраді запевняють, що землі надають пільговикам.

Марина Федчун, мешканка с. Циркуни

Село – це вже не село. Тут вже корови нема де тримати, розумієте. Нема де її випасти. Я не знаю, що ми будемо скоро їсти – не буде ні м’яса, ні молока нормального. Бо все буде тільки в магазинах.

Мешканка Циркунів Марина Федчун тримає вдома чотирьох корів. Одну із них, Майку, привела до стін місцевої сільради та будинку культури. Пояснює: таку акцію організували через нібито розбазарювання сінокосів та пасовищ. Мовляв, землі роздають впливовим людям, а місцевим немає де випасати корів.

Марина Федчун, мешканка с. Циркуни

Я ніде не пасу, бо нема де пасти. Кормлю їх вдома. Понасіяла трави, кошу, вожу додому і вдома їх кормлю. А корові треба ходити – вона не може постійно стояти в стойлі. Приватні підприємства, там чую равликів вирощують, ще шось роблять – луки позабирали. Я на верху пасла – там під котеджне селище забрали.

Слова Марини підтверджують односельчани. Нарікають, що й раніше землю віддавали рішеннями сільради не місцевим людям. І змусила їх вийти на пікет звістка: на сесії знову хочуть передати близько 30 гектарів у приватну власність.

Петро Черняков, мешканець с. Циркуни

Статус землі не змінюється. Цільове призначення – сінокоси, пасовища не переводяться. Це законом заборонено. Але землі роздали кому не лінь – родичам, друзям, потрібним людям.

Територію оглядала земельна комісія, розповідають у сільраді. Її голова – Вадим Венедик.

Вадим Венедик, голова земельної комісії

Питання, які були на затвердження на комісію до нас поступили, ми особисто більше половини цих людей не знаємо. Ми ці питання, земельна комісія, відхилили. Позитивного висновку нема. Але на сесії вони стоять, ці питання, розумієте?

Голова Циркунів Микола Сікаленко обвинувачення на свою адресу заперечує.

Микола Сікаленко, голова Циркунівської сільради

Відбувається маніпуляція людьми, причому неприкрита маніпуляція. Головою земельної комісії в тому числі. Це все підводиться до виборів. Вибори на носі і людям дуже хочеться зайняти це крісло.

І додає: сільська рада неодноразово перевірялася на наявність порушень, і їх не виявляли. А землі передають учасникам бойових дій на Донбасі й іншим пільговикам, які того потребують, запевняє Сікаленко.

Микола Сікаленко, голова Циркунівської сільради

На сьогоднішній день такої землі у нас біля 100 гектар. – Де можна пасти корів? – Де можна пасти корів. Ні одному з моїх ні далеких, ні близьких родичів ні однієї сотки не виділено. І я собі теж. 

 

Я отец-одиночка с двумя детьми. Один ребенок после пересадки печени. Я дал заявку на четыре сотки земли под ОСГ.

На сесії земельне питання з розгляду не знімали. Близько 30 гектарів передали у приватну власність. А ще 200 вирішили інвентаризувати, аби в подальшому виділити їх для пасовищ та сінокосів. Селяни ж залишилися невдоволеними. Мовляв, питання лише затягують.

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.