• Пятница 07.08.2020
  • Харьков +18.95°С
  • USD 27.68
  • EUR 32.8

Харківський обласний центр здоров’я закликає громадян дотримуватися правил безпеки

Общество    368
Харківський обласний центр здоров’я закликає громадян дотримуватися правил безпеки

Основний спосіб профілактики травм взимку – обачність при пересуванні тротуарами, пішохідними доріжками та переходами по бруківці. 

Особливо правил безпеки слід дотримуватися на снігових заметах та ожеледиці. Значною мірою це стосується водіїв. Вони мають дотримуватися швидкісного режиму, максимально уважно ставитися до учасників дорожнього руху.

Пролсті правила можуть запобігти травмуванням. Втрачаючи рівновагу, спробуйте впасти з найменшими втратами. Падаючи, старайтеся згрупуватися,  щоб зменшить силу удару об лід. для цього слід присісти, так зменшиться висота падіння. Найбезпечніше падати на бік, щоб убезпечити бід травм тазостегнові суглоби, хребет і кінцівки.

Не можна приземлятися на випрямлені руки, бо їх легко зламати. Падаючи вперед, голову втягніть у плечі, лікті притисніть до боків, спину випряміть, а ноги злегка зігніть.

При падінні на спину притисніть підборіддя до грудей, а руки розкиньте в різні боки.

Якщо падіння відбувається на слизьких сходах, постарайтеся прикрити обличчя і голову руками.
Не намагайтеся загальмувати падіння: це збільшить тяжкість травми аж до переломів.

Якщо на ваших очах травмувався перехожий, викличте швидку допомогу. Якщо травмовані ви, покличте на допомогу і попросіть зателефонувати 103. В разі, коли це не відбулося одразу, самостійно зверніться до найближчого медичного закладу. Самостійно або за допомогою інших людей утримуйте нерухомо пошкоджену кінцівку за допомогою підручних
засобів.

Обійтися без консультації лікаря можна лише в разі легкого удару. Це не стосується ударів головою. Тут консультація лікаря є абсолютно необхідною.

Займаючись зимовими видами спорту, використовуйте захисні засоби: налокітники,
наколінники, шоломи.

Дорослі мають навчитися надавити першу допомогу та навчити свою дитину безпечного катання на лижах, ковзанах і санчатах.

До Харківської обласної лікарні через ожеледицю потрапили пів сотні травмованих.

Автор: Вікторія Березка
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.