• Суббота 16.01.2021
  • Харьков -15°С
  • USD 28.05
  • EUR 34.01

Обіцяні 300 тисяч гривень не отримали: у Харкові мітингували погорільці з Дворічанщини

Общество    359

Харківську облдержадміністрацію пікетували мешканці Дворічанського району, де у вересні пожежа знищили низку житлових будинків. 

Наталя Мостова, мешканка села Гороб’ївка 

Так, в сарайчику. Я це можу показати, де я проживаю. У мене там є грубка, там я їсти варю собі і худобі.

У сараї Наталя Мостова проживає з вересня, відколи згорів її будинок. Масштабні пожежі у Дворічанському районі знищили 22 доми у Гороб’ївці та сусідній Гряниківці. Наталя нарікає: обіцяні 300 тисяч гривень компенсації від держави так і не отримала. Тому на покупку нового житла грошей немає.

Наталя Мостова, мешканка села Гороб’ївка 

Документи подавалися неоднократно, дуже довго – 2,5 місяці. Аваков казав: якщо вчасно будуть подані документи – протягом 3 тижнів вам виділять кошти. Але так як із документами пішли неполадки – батько мій, на жаль, помер. І коли прийшли 300 тисяч на район, батька мого вже не було і заяву нікому було написати.

 

Оскільки батько Наталі не написав заяву, то й нараховувати гроші нікому. Так, за словами жінки, їй відповіли в районній раді. Наталя – не єдина, хто не отримав компенсації. Тому разом із односельцями вона вийшла на мітинг біля облдержадміністрації.

Тетяна Гряник, мешканка Дворічанського району

Нам район виділив 80 тисяч і адміністрація дала 20 тисяч. Але за ці кошти житло таке, як ми втратили, ми не можемо його купити.

 

В облдержадміністрації розповіли, що 300 тисяч гривень від держави не отримали 15 родин з Гороб’ївки – у всіх проблеми з документами.

Тетяна Єгорова-Луценко, перша заступниця голови ХОДА

Була ініціатива попереднього керівника з приводу звернення до Харківської обласної ради та виділення коштів – матеріальна допомога для цих людей у розмірі 2-3 мільйони гривень, щоб вони приблизно отримали таку ж суму, як й отримали ті, які мали правоустановлюючі документи.

Сесія облради запланована на 11 грудня. Тоді ж, як запевнила Єгорова-Луценко, керівництво ХОДА наполягатиме на виділенні грошей для компенсацій, аби людям виплатили ту ж суму, яку вони мали отримати від держави. Тобто 300 тисяч гривень.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.