• Вторник 21.01.2020
  • Харьков 0°С
  • USD 24.33
  • EUR 26.96

У Харкові мітингують проти повернення проспекту імені маршала Жукова (відео)

Общество    705
У Харкові мітингують проти повернення проспекту імені маршала Жукова (відео)

Активісти облили червоною фарбою опудало маршала та поклали до його бюста цеглу замість квітів.

Вже більше тижня не стихають акції проти повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала Жукова. Відповідну петицію на сайті міськради раніше підтримали більше 5,5  тисяч людей. У п’ятницю представники “Національних дружин” принесли до стін мерії опудало радянського полководця. Активісти облили ляльку червоною фарбою. Пояснюють: це символ кривавих діянь маршала, який, за їхніми словами, не шкодував українських солдатів. Націоналісти на асфальті зробили попереджувальний напис та обклеїли двері міськради листівками з інформацією про військові операції під керівництвом Жукова. Протести продовжились і в неділю.

Юлія Бойко, кореспондентка
Сотні харків’ян прийшли до монумента маршала Жукова. В їхніх руках плакати, прапори та замість квітів уламки цегли – як символ тієї злочинної історії, яку, на їхню думку, планує повернути мер Геннадій Кернес. Люди протестують проти повернення назви проспекту імені маршала Жукова.

Біля пам’ятника ще до початку мітингу почали чергувати прихильники радянського маршала.

Неподалік від монумента – учасники акції протесту.

Анатолій Здоровий, харків’янин
 Жуков підлягає закону про декомунізацію, і Кернес це знає. Але він провокує протистояння в місті. І тому я прийшов підтримати молодь, щоб вимагати заборонити ці перейменування. Назвали іменем Григоренка, значить це достойна людина і хай він буде. А Жукова треба викинути з Харкова, щоб він не воняв і духом. 

Недільну акцію назвали “Прощання з м’ясником”. Організатори кажуть: приурочили її до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Олексій Степановський, організатор акції “Прощання з м’ясником”
 Ми вважаємо, що Жуков – це не та людина і пам’ять якої потрібно вшановувати зважаючи на те, якою людиною він був. І наша акція, вона саме спрямована на те, щоб інформувати громадськість більше про те, якою саме людиною був Жуков. Якими засобами він досягав своєї мети. 

Суперечки між ідейними опонентами почалися ще до початку акції. Коли ж харків’яни пішли до пам’ятника аби покласти до нього цеглу, словесна перестрілка переросла у штовханину.

Постраждалих у результаті конфліктів – немає. За безпекою стежили правоохоронці.

Автор: Юлія Бойко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.