• Четверг 20.02.2020
  • Харьков +2°С
  • USD 24.52
  • EUR 26.49

У Харкові відбувся Кубок зі стрільби з лука (відео)

Общество    487
У Харкові відбувся Кубок зі стрільби з лука (відео)

У влучності сперечалися, як професійні спортсмени, так і новачки. 

Катерині Нестеровій — 21 рік, вона збирається поступати в магістратуру до університету внутрішніх справ. Вважає, що стрільба з класичного лука допоможе з точки зору витривалої концентрації. В олімпійському раунді двічі протистояла чоловікам. Півфінал виграла, фінал програла. Об’єднавшись з колишніми суперниками в команду, здобула золоту нагороду.

Катерина Нестерова, переможниця Кубку Виклику
Было очень интересно с мальчиками пострелять, потому что у них упражнения тяжелей, чем у девочек. У них луки тяжелее. Они стреляют лучше, понятное, дело, и ты тянешься к их опыту. И есть борьба. Сразу хочется победить.

У блочному виді зброї киянка Ганна Ковтун перемогла у всіх змагальних видах — одиночці, команді і міксті. Вона входить до складу збірної України і будь-який турнір розцінює як шанс перевірити свої можливості.

Ганна Ковтун, майстер спорту зі стрільби з лука
 Сильные соперники, например, Юля Курсина, мы часто с ней встречаемся. У меня была мечта, когда я только начинала, я всего два с половиной года стреляю, и у меня была мечта обстрелять Юлю. И у меня потом получилось. А теперь — то она меня, то я ее.

У фінальній стрільбі з блочного луку серед чоловіків зійшлися два харків’янина — Олександр Соколов і Вадим Головко. Старі знайомі-суперники довели зустріч до рівного рахунку перед останнім сетом. Із вітром краще впорався Головко, тому і переміг. А суперник реваншувався у складі команди.

Вадим Головко, майстер спорту зі стрільби з лука
 В личной стрельбе дается 40 секунд на выстрел. И можно переждать порыв ветра или даже отложить стрелу и сделать выстрел, когда порыв стихает. А в командной стрельбе таких шансов уже нет — нужно учиться работать «на ветер».

У перший день турніру дощило, у другий — було сонячно і спекотно. Тож напередодні серії національних змагань лучники змогли випробувати себе у різних погодних умовах. Новачки і аматори стріляли окремо. Кубок Виклику — чи не єдина можливість отримати змагальну практику.

Вікторія Коваль, співорганізаторка Кубку Виклику
У нас не существует официально соревнований — чемпионатов и Кубков Украины — на 30 метров. Но детям и новичкам нужно выполнять где-то разряды. Мы специально устраиваем такие категории, где могут посоревноваться, как взрослые люди, еще не стреляющие на 70 метров, так и дети начинающие.

Автор: Олександр Григоров
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.