• Сб 27.04.2024
  • Харьков  +16°С
  • USD 39.67
  • EUR 42.52

Як живуть об’єднані громади на Харківщині: підсумки децентралізації за 4,5 роки (відео)

Общество   
Як живуть об’єднані громади на Харківщині: підсумки децентралізації за 4,5 роки (відео)

Реформа місцевого самоврядування стартувала у 2014 році. Передбачалося, що бюджет регіонів перерозподілятиметься, і керуватиме ним новостворені територіальні громади.

Олександру Гололобову — 28. Він — голова Малоданилівської об’єднаної територіальної громади. Вона функціонує майже два роки. Розповідає: покращувати селище завжди намагалися власними силами, тож керувати громадою став молодий ініціатор. ОТГ об’єднує 7 населених пунктів, найбільші з яких — Мала Данилівка та Черкаська Лозова.

Олександр Гололобов, голова Малоданилівської ОТГ

Нас об’єднала база зооакадемії. Раніше всі території підпорядковувалися академії, яка знаходиться в нас на території. Усі люди більш зрілого віку були знайомі друг з другом, тому що працювали на одному підприємстві та була якась комунікація.

 

Громада нараховує близько 14 тисяч людей, але коштів платників податків не вистачає, нарікає чоловік. Допомагають державні субвенції — щорічна фінансова допомога. Та головним здобутком реформи голова громади вважає спрощення комунікації із державними органами. Мовляв, з’явилася можливість коректно розподіляти бюджет — а це близько 2-ох тисяч гривень на рік на одного мешканця. Тобто приблизно 28 мільйонів гривень.

Олександр Гололобов, голова Малоданилівської ОТГ

Ці кошти, які, як кажуть, 60% ПДФО, вони й були і їх нам передавали на дитячі садочки — нам субвенцією повертали. А є субвенція, яка надається на розбудову інфраструктури. Ми два роки тому з нашими депутатами вирішили, що ці кошти будемо витрачати на культуру.

 

Артем Листопад, кореспондент

Таких громад як Малоданилівська у Харківській області 23. За планом їх має бути 59. З ким об’єднуватися – люди можуть вирішити самі. Головне, щоб кількість населення перевищувала 5 тисяч. Адже забезпечувати життя громади має бюджет, сформований із її податків.

 

Подати документацію на добровільне об’єднання можна до кінця року. Потім питання вирішуватиме Кабмін. За даними Центру розвитку місцевого самоврядування, за чотири з половиною роки реформи в Україні створили до тисячі ОТГ, де мешкають понад 10 мільйонів людей. Середній показник доходів на одного мешканця ОТГ на Харківщині значно не перевищує рівень у Малоданилівській громаді — майже 3 тисячі гривень.

Діана Баринова, директорка Харківського центру розвитку місцевого самоврядування
Найменше в Мереф’янській ОТГ, підкреслюю цифру, — 1552,9 гривні. Житомирська, Хмельницька, Дніпровська області — це лідери. І які у них показники: у нас 1552,9 гривні — а в них найнижчий в Житомирській області — 783 гривень на одну особу. Це означає, що бюджет набагато менший у громаді. У Хмельницькій області 573 гривень, у Дніпропетровській області — 755 гривень.

Наразі у Харківському регіоні намагаються сформувати 17 громад. Приєднатися до великих міст хочуть ще чотири.

Автор: Артем Листопад
Популярно

Вы читали новость: «Як живуть об’єднані громади на Харківщині: підсумки децентралізації за 4,5 роки (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 21 октября 2019 в 16:41;
  • Корреспондент Артем Листопад в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Реформа місцевого самоврядування стартувала у 2014 році. Передбачалося, що бюджет регіонів перерозподілятиметься, і керуватиме ним місцева влада — новостворені ОТГ.".