• Суббота 29.02.2020
  • Харьков 0°С
  • USD 24.56
  • EUR 26.93

Більше 30 видів унікальних ножів: виробами харківського екс-військового зацікавилися американці (відео)

Общество    680
Більше 30 видів унікальних ножів: виробами харківського екс-військового зацікавилися американці (відео)

Ветеран АТО проєктує унікальні ножі. Під час служби в АТО харківський військовий отримав поранення і тривалий час провів у лікарні. Під час реабілітації зайнявся новою справою.

Олександр Воробєй – ветеран АТО. У Пісках на Донеччині екс-військовий отримав поранення. Чоловік втратив майже чотири літри крові. Після, каже Олександр, був довгий курс реабілітації. Під час відновлення він й почав виготовляти ножі.

Олександр Воробей, ветеран АТО

Ми з моїм другом почали таке зовсім маленьке виробництво у нього в сараї вдома. Купили найпримітивніше обладнання і почали робити. Виходило досить успішно і ми вже виросли зараз. 

 

 

Чоловік розробляє ножі, в яких до дрібниць враховані потреби певного армійського фаху. Екс-боєць вже створив понад 30 видів. Серед них – “снайперський”, “піхотний”, “Жнець”, “Ворон”, а один з найперших має назву “Помста” .

Оцей ось ніж я спроєктував, коли лежав у шпиталі поранений. Називається він “Помста”. Це – ніж для диверсійних груп, бо він має таку конструкцію. що він дуже легко пробиває майже все, окрім бронепластини.

Майстер розповідає: виробництвом ножів займаються чотири його співробітники. Один із них – Віталій Кравченко. Чоловік відслужив за мобілізацією та контрактом, а тепер виточує піхви для ножів.

Віталій Кравченко, майстер із виготовлення ножів

Берем заготовки, торцуем их на чистоту. После этого уже выбираем спуски и затачиваем их. Ну как бы ничего сложно. Нужно руку только набить. 

Олександр Воробей каже: у 2007 створив такий вид спорту, як ножовий. Офіційним його ще не визнали. Натомість, у двох містах країни вже проходять турніри, в яких беруть участь від п’ятдесяти до ста спортсменів. А у минулому році, чоловік став єдиним тренером в Україні з ірландського паличного бою.

“Це – дуже цікава така аутентична ірландська дисципліна. Бити друг друга палками в пах.

 

Олександр показує, як виглядає ірландський паличний бій на практиці.

Основним атакуючим елементом стилю ірландського паличного бою, який я вивчаю – є стік панчес. Власне сам стиль – це як кажуть засновники – це бокс з палкою. Тобто, там немає якихось фехтувальних технік. І ось основний елемент – це стік панчес і відбувається таким чином. 

 

Унікальними виробами харків’янина вже зацікавилися американці. А ножові бої хлопці зараз просувають, як національне бойове мистецтво.

https://youtu.be/27EMXvh8yjw

Автор: Анна Шевченко, Софія Краснікова
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.