• Понедельник 28.09.2020
  • Харьков +20°С
  • USD 28.27
  • EUR 32.88

Харків’яни по-різному оцінюють нові виборчі гендерні квоти (відео)

Общество    404
Харків’яни по-різному оцінюють нові виборчі гендерні квоти (відео)

У Харкові почали розшукувати жінок-депутаток. 

Анна Шаригіна – харківська активістка. Виступає за рівність жінок у суспільстві. Каже: нещодавно отримала пропозицію балотуватися до міськради від однієї з партій.

Анна Шаригіна, віцепрезидентка Харківського жіночого об’єднання “Сфера”

Тепер це проблема не тільки жінок, а проблема і політичних партій, які створилися як чоловічі клуби. І тепер, коли в партії немає 40% жінок, вони йдуть до жінок. Так, до тих яких знають. І роблять зусилля, щоб залучити жінок до політики. І тоді це двосторонній процесс.

У кожній п’ятірці партійного виборчого списку має бути щонайменше двоє кандидатів кожної статі. Тобто гендерний мінімум для жінок і чоловіків становить 40%. Про це йдеться у Виборчому кодексі, остаточну версію якого ухвалили на початку липня.

Вікторія Бондаренко, кореспондентка 

На місцевих виборах гендерну квоту ввели ще у 2015 році. Проте тоді жодних санкцій за її порушення не було. Відтепер вперше в історії України виборча комісія не реєструватиме список партії, якщо кількість жінок у ньому менша ніж 40%.

За новим кодексом, один кандидат може балотуватися лише в одну раду. Якщо в 2015 році одна людина могла йти в облраду, міськраду, у крісло мера, то тепер один кандидат – одне балотування. А це означає, що одні й ті ж представниці партії не можуть закрити гендерну квоту партії в радах різних рівнів, пояснюють політологи.

Юлія Біденко, політологиня

Застосували ще й таку концепцію Зіппінга, де у кожній п’ятірці чи десятці мають бути ці люди. Тому що раніше політичні партії просто зсували усіх жінок в таку непрохідну частину списку.

 

Ігор Поліщук, політолог

Від участі жінок у політиці, я вважаю, що політика стає кращою. По-перше, вона стає більш цікавою, більш емоційною. Більш живою, можливо, імпровізованою.

 

Олександр Давтян, депутат Харкіської міськради, бізнесмен

Например, партия выдвигает там 20 кандидатов из них должно быть 8 женщин. Тут закон нарушать нельзя, иначе не будут регистрировать партию. А дальше выбрать могут только мужчин или наоборот только женщин к примеру. Это же уже зависит от избирателя. Нельзя избирателю сказать: ты смотри голосуй только за женщин. Такого быть не может. Это не демократия. 

 

Валерій Рубан, політолог

Установление квот – это неправильно. Почему 40%? Почему не 43%. Но стремиться соблюдать вот это равенство, чтобы женщин было до 40% в политике – это нужно.

У Харківській міськраді депутаток приблизно 20%. Така гендерна різниця через те, що більшість жінок-кандидаток люди просто не знали, припускає депутат Олександр Давтян.

Олександр Давтян, депутат Харкіської міськради, бізнесмен

В первую очередь люди смотрят, кого они знают из этого списка. Есть такие люди, которые просто гадают по фамилии. И вот женщины должны сделать так, чтобы их знали. Тогда будут за них голосовать.

Думки харків’ян з приводу жінок-депутаток різняться.

Ніна, харків’янка

Я за мужчин. Им делать нечего. Пусть работают хотя бы там. А женщине ну как бы больше надо бы с семьей.

 

Ольга, харків’янка

И женщины бывают целеустремленные. Стремятся к карьерному росту.

Політологи розповідають: Україна займає соте місце зі ста вісімдесяти країн, які є членами парламентського союзу, за рівнем представництва жінок у владі. Наша держава межує з такими країнами як Гондурас та Сейшельські острови.

Автор: Вікторія Бондаренко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.