• Вторник 02.03.2021
  • Харьков 0°С
  • USD 28
  • EUR 33.72

Кисень для COVID-хворих є, а баків для нього не вистачає: яка ситуація на Харківщині (відео)

Общество    460
Кисень для COVID-хворих є, а баків для нього не вистачає: яка ситуація на Харківщині (відео)

Через перенавантаження кисневі бочки у Харкові  починають перемерзати навіть при незначному похолоданні.

Ніколь Костенко, кореспондентка 

У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що в Україні є нестача ємностей для кисню. Та пообіцяли, що незабаром цю проблему мають вирішити. Але наразі в деяких медзакладах Харкова та області з кисневими баками ситуація також невтішна. Як приклад: 25 міська лікарня.

У цій лікарні намагається подолати коронавірус 63-річна дружина пенсіонера Олександра. Чоловік згадує: хворобу підтвердили ще 19 жовтня. Тривалий час лікувалися вдома, бо вільних місць у медзакладах не було.

Олександр, чоловік хворої на COVID-19

У нее тоже куча сопутствующих заболеваний серьезных, поэтому не все препараты подходят, но в основном больница снабжена всем. До тех пор, пока мы сюда не попали, все было достаточно дорого, мы лечились по заочной консультации. И, к сожалению, меньше всего помощи оказал семейный наш врач.

Олександр каже, що на другий день у лікарні дружині був вкрай необхідний кисень, але на всіх його не вистачало. Тоді хвороба уразила легені жінки більше ніж на 50%. Тож врешті від браку кисню вона почала синіти, згадує чоловік.

Олександр, чоловік хворої на COVID-19

Все это переоборудовано на скорую руку. Ведь это бывший хирургический корпус, и он не предназначен для такого рода больных. И то, что они смогли сделать за такие сжатые сроки, это, конечно, хорошо.

А от обласна інфекційна лікарня отримала новий 20 бак. Директор Павло Нартов пояснює: медзаклад заповнений, а всі кисневі точки зайняті пацієнтами, через це стара ємність перенавантажена. Тож навіть при незначному похолоданні вона почала замерзати.

Павло Нартов, директор Харківської обласної інфекційної лікарні

Від цієї бочки живляться апарати ШВЛ і магістраль, яка в нас є киснева. У нас таких точок кисневих 67 і за рахунок дитячої лікарні там – 40, а концентратори живляться за рахунок електроенергії.

Новий бак мають підключити до кінця тижня, каже Нартов. А от в облдержадміністрації кажуть, що його безоплатно надала в тимчасове користування фірма, яка продає кисень лікарням регіону. Коли ємність стане непотрібною, її заберуть. У ХОДА додають: за кошти обласного бюджету закупили ще 15 таких ємностей для медзакладів, які тільки готуються примати хворих на коронавірус.

Тарас Пастух, заступник голови ХОДА

Для “Укрзалізниці” сьогодні ми знайшли ємкість 8-кубову. На перший період її вистачить, якщо додатково ми забезпечимо її кисневими концентраторами.

Пастух пояснює: наразі ж в Україні на баки великий попит. Це підтверджують й у Мінздоров’я.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

Із виробництвом кисню у країні немає проблем. У нас є відповідна проблематика з тарою для кисню. Це балони, відповідні ємності для кисню. І було дано відповідне доручення Мінекономіки, щоб максимально посилити цю роботу.

Степанов додав, що найближчим часом близько 40 тисяч ліжок мають бути підключені до кисню.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.