• Четверг 04.03.2021
  • Харьков +6.84°С
  • USD 27.85
  • EUR 33.56

Політологи та юристи пояснили, хто керуватиме Харковом, поки немає Кернеса (відео)

Общество    1928
Політологи та юристи пояснили, хто керуватиме Харковом, поки немає Кернеса (відео)

Геннадія Кернеса втретє обрали мером Харкова. За нього віддали голоси понад 60% тих, хто взяв участь у волевиявленні.

Ольга Мозгова, голова Харківської міської ТВК

Харківська міська територіальна виборча комісія Харківського району, Харківської області постановляє: визнати обраним Харківським міським головою Харківського району, Харківської області Кернес Геннадій Адольфович.

Понад шістдесят відсотків голосів – і на виборах мера перемагає Геннадій Кернес, вже втретє. Такий результат забезпечили 195 тисяч харків’ян з 323 тисяч, які проголосували.

Ольга Мозгова, голова Харківської міської ТВК

Фельдман Олександр Борисович – 46278. Кучер Олексій Володимирович – 23401. Абрамичев Олег Євгенійович – 21315. Черняк Ігор Юрійович – 10085.

Як повідомляють у міськвиборчкомі, у Кернеса є 20 днів на подання заяви про реєстрацію. Якщо ж не встигне, має право попросити про відтермінування у зв’язку з поважними причинами. Кернеса відправили на лікування коронавірусу до Німеччини в середині вересня. З того часу немає жодних його фото. Водночас інформацію у соцмережах про втрату мером мови або взагалі смерть у міськраді щоразу спростовували. Юрист Роман Чумак каже: у виборчому законодавстві не вказано, чи має новообраний мер особисто подавати заяву, або ж за нього це може зробити член його партії. Натомість на присязі бути присутній зобов’язаний.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”

До моменту, коли така присяга не буде прийнята, повноваження міської голови виконує секретар, який обирається на відповідній сесії міськради.

Олександр Давтян, депутат Харківської міськради, бізнесмен

Городской совет выбирает секретаря городского совета, который руководит городским советом. Исполком городского совета до избрания мэра руководит инфраструктурами города. Ну если горсовет не пожелает кого-либо переназначить.

Перший заступник мера Ігор Терехов повідомив, що партія “Блок Кернеса – Успішний Харків”, яка, за їхніми даними, набирає більшість голосів на виборах до міськради, ще не визначилася з кандидатом на посаду секретаря.

Ігор Терехов, перший заступник Харківського міського голови

Мы должны провести целый раунд консультаций со всеми партиями, которые выбраны в городской совет. После чего, понятно дело, мы проведем консультации у себя во фракции и выдвинем достойную кандидатуру.

У міській ТВК кажуть: зібратися на сесію новообрані депутати та міський голова мають за два тижні після реєстрації. Терехов запевняє, що Кернес повернеться до Харкова до 20 грудня.

Ігор Терехов, перший заступник Харківського міського голови

Он проведет сессию. Других сценариев мы не рассматриваем, их быть не может. Поэтому давайте прекратим все инсинуации вокруг этого вопроса. Все то, что было в СМИ, – это была предвыборная кампания.

Політологиня Юлія Біденко раніше коментувала можливий розвиток подій.

Юлія Біденко, кандидатка політологічних наук

Скоріш за все, буде звернення до виборчої комісії відтермінувати прийняття присяги та вступ на посаду. Але при цьому рада буде повноважна. Вона обрана легітимно, легально. Скоріш за все, тимчасово буде обрання за допомогою президії секретаря міськради, і управління поки що оперативними питаннями міста також можливо за відсутності мера.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”

Коли наш обраний мер повернеться, він складе присягу. Який срок між цим поверненням і виконанням обов’язків мера, законодавство про це не говорить.

Що ж буде, якщо Геннадій Кернес не повернеться до Харкова?

Юлія Біденко, кандидатка політологічних наук

Дуже цікаво, якщо присяга в принципі не буде прийнята Геннадієм Кернесом. Тоді вже буде багато залежати від парламенту, який мусить призначити нові вибори. Проблема в тому, що законодавство, воно не враховує таких моментів. Фактично тут буде багато залежати не від букви закону, а саме від політичної волі.

У міськвиборчкомі кажуть: майже завершили опрацювання протоколів з виборів депутатів міської ради. Крайній термін, коли мають оприлюднити загальні результати місцевих виборів, – 6 жовтня.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Вікторія Яковенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.