• Суббота 24.08.2019
  • Харьков +30°С
  • USD 25.04
  • EUR 27.75

Харківські підприємства держконцерну «Укроборонпром» передали Збройним силам України важке озброєння і техніку (відео)

Харьков    2574
Харківські підприємства держконцерну «Укроборонпром» передали Збройним силам України важке озброєння і техніку (відео)

На території заводу імені Малишева секретар РНБО Олександр Турчинов вручив військовим сертифікати на танки та БТРи.

До армії відправили 16 танків Т-80 і Т-64, а також 5 БТР-4.

Олександр Турчинов, секретар РНБО України:
Протягом 4 років війни понад тисячі конструктивних змін з урахуванням саме експлуатації машини в бойових умовах, в умовах реального бою. І сьогодні на моє переконання, та всі можуть підтвердити, це одна з найкращих машин не тільки в Збройних силах, а і на європейському континенті в своєму класі.

Над виробництвом техніки працювали 4 харківських підприємства. На танки Т-80 і Т-64 встановили нові двигуни, системи захисту і лазерного управління вогнем, прилади нічного бачення. Директор заводу імені Малишева Олександр Хлань розповідає: виконують одразу кілька проектів для Міноборони.

Олександр Хлань, директор ДП «Завод ім. Малишева»:
Первый заказ – это танк «Оплот», второй заказ – это модернизация существующих танков Т-64 до современного уровня, там будет меняться силовая установка, повысится маневренность и бронезащита, будет установлена современная оптика и электроника.

На заводі Малишева продемонстрували останні досягнення підприємств «Укроборонпрому» – бойову машину «Оплот», системи залпового вогню «Верба», експериментальний корпус БТР-4 та БТР-4МВ1, а також ракетний комплекс «Сапсан».

Як розповів заступник керівника КБ «Південне» Олександр Кушнарьов, «Сапсан» – унікальний для України оперативно-тактичний комплекс з ракетами дальністю до 280 кілометрів. Здатний маневрувати та точно вражати цілі, захищені протиракетною обороною.

Олександр Кушнарьов, заступник генконструктора ДП «Конструкторське бюро «Південне»:
Имеют возможность изменения траектории за счет аэродинамических характеристик ракеты. Маневры разные могут быть. Они вводят в заблуждение противоракетную оборону противника и затрудняют поражение.

Також КБ «Південне» розробляє системи залпового вогню, тактичні системи та системи з крилатими ракетами, в тому числі сверхзвуковими, комплекси для боротьби з безпілотниками. В свою чергу, голова концерну «Укроборонпром» Павло Букін розповів про створення ракетного комплексу «Вільха».

Павло Букін, гендиректор ДК «Укроборонпром»:
Запущене серійне виробництво, на неї є замовлення, підприємства концерну над цим активно працюють. Ми здійснили підготовку виробництва разом з Мінекономіки. Вона в роботі і вже в 2019 році будуть поставлені в Збройні сили.

За словами голови концерну, ліга оборонних підприємств України налічує 50 заводів, у тому числі приватних.

Юлія Світлична, голова ХОДА:
За два роки бачимо зростання машинобудівної промисловості на 25%. Маємо зростання на 4 тисячі робочих місць на підприємствах і бачимо перспективи на майбутнє. Адже за підсумками Міжнародного економічного форуму, який нещодавно відбувся на Харківщині, маємо домовленості та підписані контракти майже на 6 мільярдів гривень. Тому на харківських підприємствах будуть замовлення та робота. Окрім цього, маємо ще і державні замовлення.

З початку року українськими підприємствами вироблено та модернізовано більше 2 тисяч одиниць озброєння та військової техніки.

Автор: Вікторія Івашкевич
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.