• Пятница 10.07.2020
  • Харьков +25°С
  • USD 26.93
  • EUR 30.54

Нові штрафи, податкові перевірки та онлайн-сервіси – податкова реформа 2020 у дії

Общество    419
Нові штрафи, податкові перевірки та онлайн-сервіси – податкова реформа 2020 у дії

Розмови щодо змін у Податковому кодексі та взагалі у системі було чутно багато разів, але насправді мало що змінювалося.

Минулого тижня президент України підписав зміни до Податкового кодексу (законопроєкт №1210). Цей підпис має стати стартовою лінією для суттєвих змін – податкова служба повинна повністю оновитися, а головне – бути незалежною від будь-яких політичних рішень у країні.

Найпершим пунктом у майбутніх змінах є повний апгрейд податкових перевірок. Наразі податкові органи отримають нові механізми, а також більше часу для здійснення планових та позапланових перевірок. У порівнянні з минулим, час на перевірку збільшиться приблизно на один робочий тиждень. Оновлення стосуватимуться й підстав до проведення перевірок, а також до подовження часу перевірки.

Всі висновки та результати кожної перевірки фіксуватимуть в актах. Саме цей документ має бути повноцінним носієм інформації та доказовим інструментом, адже у ньому мають бути вказані всі порушення (це однаково стосуватиметься порушень у податковому, валютному та інших розділах законодавства). На додаток до акту мають бути складені ще й додаткові матеріали – наприклад, заперечення від платника податків, відповідь на заперечення тощо.

Штрафи (розміри) – головний пункт у розділі покарань за податкові порушення. Суми штрафів будуть змінені, до того ж це стосується різних порушень, а не лише покарання за несплату податків. Розміри штрафів збільшаться, до того ж суттєво: зокрема, за неподання/подання з порушенням встановлених строків чи подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності згідно з новим Податковим кодексом, буде нараховано до 2040 гривень проти 170 гривень, які нараховувалися раніше. Також буде збільшено:

  • Штраф при порушенні платниками ПДВ граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої накладної – він складатиме до 2% обсягу постачання (без урахування ПДВ), але має бути не більш як 1020 гривень.
  • Штрафу за повторне неподання/подання з порушенням встановлених строків чи подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності становитиме 4080 гривень (у порівнянні з теперішніми 520 гривнями виглядає вражаюче).
  • Штраф за встановлене порушення платником податків правил міжнародної торгівлі і трансферного ціноутворення складатиме до 600 тисяч гривень.

Буде змінено й процедуру оскаржень рішень (ухвал) податкових органів. Зокрема платники податків, які не подали оскарження у встановлений 10-денний строк, маючи на те поважні причини, зможуть відновити шанс на ці дії.

Деякі інші зміни з нового Податкового кодексу:

  • Уточнення строків сплати податків (стаття 57 Податкового кодексу). Йдеться про те, що граничний термін буде визначено чітко, але якщо він припаде на вихідний або святковий день, сплатити можна буде у перший операційний день після вихідного.
  • Змінено порядок та умови подання звітності, зокрема це стосується подання звітності для платників податків на прибуток. Відтепер раз на рік таку звітність подаватимуть платники з доходом не більше 40 млн грн. (раніше – 20 млн грн.).

Раніше повідомлялося про призупинення нарахувань за оренду приміщень на час карантину.

Автор: Олександра Пруднікова
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.