• Понедельник 22.07.2019
  • Харьков +30°С
  • USD 25.82
  • EUR 28.98

У Харкові стартував україно-американський благодійний проект “Незабутня квітка” (відео)

Общество    404
У Харкові стартував україно-американський благодійний проект “Незабутня квітка” (відео)

У рамках проекту запланована культурна програма для онкохворих, учасників бойових дій та для дітей із вадами. 

Олександра Адамчук, кореспондентка
 Ось такий мамограф планують купити для Харківської області. Кошти на придбання апарату збиратимуть у межах благодійного проекту американця Алекса Гутмахера. Завдяки мобільності пристрою жінки з різних населених пунктів області зможуть отримати безкоштовне обстеження на онкозахворювання. 

Проект “Незабутня квітка” діє по всій Україні з2007 року. Він присвячений американській співачці з українським корінням – Квітці Цисик, яка померла від раку молочної залози. За ці роки були зібрані кошти на 5 мамографів, які передали в різні області. Організатор проекту Алекс Гутмахер сам хворів на рак. Після цього і розпочав благодійну діяльність.

Алекс Гутмахер, організатор благодійного проекту
 Ось це значок всесвітньої асоціації хворих на рак. Я як ніхто їх розумію і я з ними спілкуюсь і ми їдемо з артистами, котрі нам допомагають із департаменту управління культури. Ми будемо співати і зробимо все, щоб в них була надія на те, що вони вилікуються. 

Вартість мамографу – 4 мільйони гривень. Частину профінансують з бюджету області. Іншу – збиратимуть під час благодійних концертів.

Анатолій Бабічев, заступник голови ХОГА
Ми вже розпочали будівництво нового онкоцентру і в комплексі це, звичайно, має дати вже незабаром певні результати. Щодо, по-перше, зменшення смертності від онкологічних захворювань ну і звичайно профілактики, лікування і новий рівень обслуговування хворих. 

Рак саме молочної залози є лідером серед онкозахворювань в Україні.

 Денис Скорий, директор Харківського обласного онкологічного центру
 В нашей стране и в нашей области выявляемость этой патологии, она не является сопоставимой с сопоставляемостью в странах Европы. И это является причиной не совсем хороших, а зачастую неудовлетворительных результатов лечения рака молочной железы у женщин.

У Харкові проект триватиме тиждень. За цей час Алекс Гутмахер планує провести три безкоштовних благодійних концерти: в онкоцентрі, військовому шпиталі та в обласній філармонії. Окрім цього, у театрі Шевченка виступить вінницький театр.

Автор: Олександра Адамчук
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.