• Пятница 07.08.2020
  • Харьков +28.95°С
  • USD 27.68
  • EUR 32.8

Українцям дозволять оголошувати себе банкрутами (відео)

Общество    714
Українцям дозволять оголошувати себе банкрутами (відео)

 Раніше ця процедура була доступна лише підприємствам. 

Кодекс з процедур банкрутства Верховна Рада ухвалила ще минулого року.

Довідас Віткаускаc, керівник проекту ЄС Право-Justice
Когда у бизнеса возникают сложности, появляются долги и когда эти долги сложно или невозможно заплатить, тогда мы начинаем процедуру “банкротства”, чтобы с одной стороны позволить кредиторам получить деньги, с другой – позволить должникам начать с новой страницы.

Відтепер як юридичні, так і фізичні особи, матимуть можливість легально позбутися боргів та почати нове життя. Фахівці вважають, що цивілізоване вирішення проблем “безнадійних позик”, зокрема й іпотечних, оздоровить банківську систему і дасть поштовх її розвитку. Однак для того щоб оголосити себе банкрутом, борг людини повинен перевищувати 125 тисяч гривень і не погашатися близько двох місяців. Також для визнання судом неплатоспроможності потрібно мати гроші.

Владислав Філатов, керівник експертної групи Мінюстиції
 Особливості нашого закону в тому, що справу можна порушити лише за заявою самого боржника. Тобто, поки він не виявить бажання проініцювати справу відносно себе, кредитори цього не можуть зробити.

Для погашення боргу спочатку оцінять і заберуть майно. Все, крім єдиного житла боржника, коштів на пенсійних рахунках і в фондах соцстрахування. Усе інше піде на погашення позики.

Роман Чумак, адвокат
Его имущество просто забирают кредиторы, но при этом он остаются не должен никаких средств. Продажей имущества должника занимается независимым оператором. Это означает, что кредиторы получат больше средств за проданное имущество. 

У Німеччині закон про банкрутство діє 25 років. Справи щодо фінансової неспроможності розглядаються виключно в судовому порядку.

 Арне Енгельс, адвокат (Німеччина)
У нас на підготовчий процес цього закону пішло 5 років. Закон уже був, але він не був введений в дію. З того часу були різні цикли змін, спочатку 3-річний, потім 7-річний. В принципі це не унікальна німецька практика, вона присутня в ряді європейських країн. Українці будуть отримувати всі необхідні переваги, як це зараз відбувається в інших країнах ЄС.

Протягом 5 років з моменту оголошення людини банкрутом повторно це зробити не можна. Винятком є ситуація, коли боржник погашає попередні зобов’язання. Також якщо позичальник приховав інформацію або якесь майно і його викрили, тоді борг залишиться. Закон в Україні почне діяти з середини осені.

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.