• Пятница 07.08.2020
  • Харьков +20°С
  • USD 27.68
  • EUR 32.8

Мешканці будинку у центральному районі Харкова побоюються опинитися під завалами (відео)

Общество    833
Мешканці будинку у центральному районі Харкова побоюються опинитися під завалами (відео)

Багатоквартирний дім визнали аварійним ще у 1980 роках, але у помешканні, яке тріщить під час вітру, досі живуть люди. 

Аварійний будинок, зведений понад 120 років тому, розташований у центральній частині Харкова – на Нетіченському бульварі. Наразі з 12 квартир заселені тільки 2. Але задовільними для проживання їхній стан назвати важко.

Артем Листопад, кореспондент
У вісімдесятих роках будинок почав розвалюватися. Понад 70% стін визнали такими, що підлягають зносу. Ще більших руйнувань дім зазнав під час аварії на Деканівських очисних спорудах у 1995 році. 

Тоді перший поверх будівлі повністю затопило, а мешканців більшості квартир переселили. Сьогодні тут залишається тільки сім’я Попових.

Дмитро Попов, мешканець будинку №7 на Нетіченському бульварі
 То, что департамент жилищного хозяйства нам сделал – это установил такие вот деревянные конструкции, которые надежные, выдержат всю нагрузку, мы не провалимся вниз. Но если посмотреть техническое состояние дома, мы можем заметить, что у нас здесь колоссальные провалы. 

Подружжя має трьох дітей. Їхня квартира розташована на другому поверсі. Люди стверджують: підлога і дах прогинаються, тож бояться залишитися під завалами.

Олена Попова, мешканка будинку №7 на Нетіченському бульварі
 Просим обратить внимание какие здесь трещины из-за первого этажа. Сделать их самостоятельно невозможно. Смысла не видится, потому что делаем-делаем, все равно рушится, пол наклонен. Недавно на голову с другой стороны, можно обратить внимание, упала часть стены. Трещит постоянно. Особенно, если ветер сильный, то все вот-вот рухнет. 

Мешканці будинку зверталися до адміністрації Основ’янського району, департаменту житлового господарства, міського голови та інших чиновників. Дім оглядала міжвідомча комісія. Таку відповідь надали на початку року:

Роман Нехорошков, директор департаменту житлового господарства Харківської міської ради
Згідно з рішенням сесії Харківської міської ради, бюджетне фінансування виділено на ремонт багатоквартирних будинків. Відповідно до закону України “Про особливості здійснення прав власності в багатоквартирному будинку”, багатоквартирним вважається будинок, в якому розташовано три і більше квартири. Виконати ремонт житлового будинку № 7 по бульвару Нетіченському не представляється можливим, тому що в будинку розташовано тільки дві квартири.

Дмитро Попов, мешканець будинку №7 на Нетіченському бульварі
То есть, нам отказано в проведении не только текущих ремонтов, но и капитальных. А учитывая, что дом, в принципе, не видел ремонта на протяжении 40 лет – это все последствия. 

Востаннє подружжя зверталося до департаменту житлового господарства декілька тижнів тому. За словами Попових, поки що переселити їх немає куди.

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.