• Воскресенье 15.12.2019
  • Харьков +5°С
  • USD 23.56
  • EUR 26.24

Інфаркт та аритмія: харків’яни бідкаються на роботу насосів комунальників (відео)

Общество    571
Інфаркт та аритмія: харків’яни бідкаються на роботу насосів комунальників (відео)

Півтора року роботи насосів на вулиці Греківській в Харкові створили купу проблем для тамтешніх мешканців. 

Гул та вібрацію мешканці вулиці Греківської відчувають цілодобово. Усе через три потужні насоси, які з’явилися тут майже півтора роки тому. Як наслідок, нарікають люди, у них почалися проблеми зі здоров’ям. Олександра щойно з лікарні, жінка перенесла інфаркт.

 Олександра Безсмертна, місцева мешканка
Я не могу пройти коронарографию после инфаркта. Я должна ее пройти, чтобы пройти курс лечения. Из-за этого шума у меня постоянно высокий пульс и я не могу ее пройти даже с пятой попытки. 

Обвал тут стався взимку минулого року. Тоді на Греківській утворилася справжня прірва – до колектора провалився пласт асфальту, а також паркан та дерева. На їхньому місці зяяла яма площею приблизно 35 квадратних метрів і близько 10 метрів глибиною.

Тоді місцеві перелякалися не на жарт, адже стару очисну станцію, яка доречі багато років знаходиться у приватній власності, та їхні будинки розділяло усього 30 метрів. За 1,5 роки після обвалу яму встигли огородити та встановили насоси, проте проблем у місцевих тільки додалося.

Надія Костянтинова, місцева мешканка
Дома все гудит, все дрожит: и посуда, и в подвале все банки тарахтят. Все гудит. Состояние, конечно, негативное: проблемы с щитовидной железой, постоянно падает уровень гормонов. То поднимается, то опускается, постоянно какие-то воспалительные процессы. Раньше такого не было. 

Лікування обходиться людям у десятки тисяч гривень, а на питання про вартість ремонту осель місцеві лише зітхають. Юристи ж кажуть: в Україні діють санітарні норми допустимої вібрації і якщо люди доведуть, що вони перевищені – закон зможе допомогти відшкодувати втрачені кошти.

Вікторія Лисун, адвокатеса юридичної компанії “Арес”
Якщо мешканці будинку переконані, що рівень вібрації в їхньому будинку перевищує допустимі норми – вони повинні звернутися до санітарної епідеміологічної станції, яка знаходиться при департаменті охорони здоров’я з відповідною заявою. Працівники станції вийдуть на місце, проведуть лабораторні дослідження і видадуть висновок, в якому буде зафіксовано перевищують допустимі норми вібрації або ні.

Якщо буде встановлено, що підприємство свідомо встановило насос, який шкодить тамтешнім мешканцям, то можна буде звернутися до суду щодо стягнення з відповідальних осіб матеріальної шкоди. Зокрема йдеться про компенсацію лікування, моральної шкоди та ремонту, зазначають юристи. У “Харківводоканалі” ситуацію на Греківській поки не прокоментували. До підприємства направлено офіційний запит.

Автор: Світлана Єченіна
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.