• Вторник 22.09.2020
  • Харьков +13.94°С
  • USD 28.2
  • EUR 33.2

Вищий антикорупційний суд розглянув справу екс-начальника Гутянського лісгоспу (відео)

Общество    570
Вищий антикорупційний суд розглянув справу екс-начальника Гутянського лісгоспу (відео)

У Вищому антикорупційному суді триває розгляд справи ексдиректора ДП “Гутянське лісове господарство” Віктора Сиси.

Минулого жовтня чиновника запідозрили у пропозиції хабара детективу НАБУ, на початку року – у службовій недбалості. Наразі директора змінили, але незаконні вирубки – не припиняються. В облуправлінні Держекоінспекції повідомили, що тільки у липні на території Гутянського лісгоспу пустили під сокиру дерев на 900 тисяч гривень.

Інеса Сосіна, в.о. начальника Держекоінспекції у Харківській області

Негативна ситуація є, на жаль, і продовжується щодо незаконних рубок лісу, незважаючи на зміну керівного складу у будь-якому лісогосподарському підприємстві. Тому ми сподіваємося, що ми все ж таки досягнемо єдиної мети і збережемо наш ліс.

Незаконні вирубки на Харківщині привернули увагу керівника Держлісагенства України. Василь Кузьович зазначив: проблему можна вирішити, якщо замінити певних посадовців. Проте де саме наразі орудують “чорні лісоруби”, очільник Держлісагентсва не знає.

Василь Кузьович, керівник Держлісагенства України

Відомо те, що більше 50% лісів складають дубові ліси. Саме у цих лісах і допускалися, бо більш висока цінність деревини – саме дубової. Назвати по адміністративних районах, я відверто скажу, не знаю.

У Держекоінспекції підкреслюють: інспектування ускладнюються через відмови очільників лісгоспів, які нібито посилаються на порушення карантину.

Інеса Сосіна, в.о. начальника Держекоінспекції у Харківській області

Було в поточному році перевірено ДП “Чугуїво-Вовчанське лісове господарство”, Куп’янське лісове господарство, Гутянське лісове господарство, Ізюмське ми намагалися лісове господарство перевірити, нас не було допущено до перевірки. Наразі триває перевірка на Красноградському лісовому господарстві.

Депутат Харківської міськради Олександр Давтян висловив власну думку в ефірі телеканалу “Simon” у програмі “On-line розмова” щодо незаконних порубок. Бізнесмен звернув увагу на те, що дерева можуть вивозити за кордон.

Олександр Давтян, депутат Харківської міськради, бізнесмен

Львов. Это чуть больше, чем тысяча километров. То есть, получается, это должны вывозить машинами, потому что железнодорожный транспорт особо не ходит. Машинами через всю Украину везут этот лес. И никто их поймать не может. Могут только поймать вот эти галявини, которые в лесу. Видно, что был лес и нет леса. 

Проблема незаконних вирубок вже багато років під прицілом камер “Об’єктив-новин”. На цих кадрах – 2015, Вовчанський район. “Чорні лісоруби” налагодили бізнес, кажуть мешканці, але говорити на камеру бояться.

Мешканка Вовчанського, району

Конечно, все видят, но никто не знает кто и что возит. Возят регулярно. Знакомая у меня на въезде в Старицу живет, она говорит, уже дом трещит, они прямо недалеко от дороги.

За словами очільника облуправління лісового та мисливського господарства Віталія Склярова, наразі у регіоні в незаконних вирубках підозрюють 95 працівників лісової охорони. 16 із них з початку року вже звільнили.

Віктор Ткач, директор Українського науково-дослідного інституту лісового господарства ім. Г.М. Висоцького

Площа лісового фонду Харківщини сягає близько 400 тисяч гектарів. Щоб досягнути мінімально необхідного рівня лісистості, нам необхідно додатково створити щонайменше 100 тисяч гектарів нових лісів.

Олександр Давтян запропонував власне вирішення проблеми знищень зелених насаджень.

Олександр Давтян, депутат Харківської міськради, бізнесмен

Поймали, что срубил там 10-20 деревьев, да заставьте его посадить полтораста деревьев. За свои деньги приобрести и самому посадить. Это будет физический труд. это будет наказание. Это будет удар по карману.

Наприкінці липня цього року Держекоінспекція отримала постанову Другого апеляційного адмінсуду щодо ДП «Зміївське лісове господарство» із позитивним результатом. А саме: зупинити рубки у межах Таранівського та Задонецького лісництв.

Автор: Анна Шевченко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.