• Понедельник 17.05.2021
  • Харьков +27°С
  • USD 27.61
  • EUR 33.48

На Меморіалі жертвам тоталітаризму поляки і харків’яни поклали квіти (відео)

Общество    1404
На Меморіалі жертвам тоталітаризму поляки і харків’яни поклали квіти (відео)

Покласти квіти на Меморіал жертвам тоталітаризму прийшли десятки людей.

Серед них Яна Домбровська разом із донькою Маргаритою. Жінка каже: про те, що у 1939 році діда-поляка та його братів закатували НКВіСти розповіла їй бабуся. Згодом Яна знайшла архівні документи та дізналася: родичі поховані у Лісопарку неподалік П’ятихаток.

Яна Домбровська, харків’янка 

Нам всем очень жаль. Мы будем чтить и хранить память о них. Также помним наши традиции и передаем их по наследству, чтоб и дети наши знали и внуки помнили.

На території Лісопарку у 1940 році вбили та поховали понад 4309 поляків. Серед них було 3809 офіцерів і 500 мирних громадян Польщі. Кількома роками раніше на цьому ж місці знищили близько 2746 громадян СРСР. За неофіційними даними, кількість страчених була значно більшою.

Барбара Качмарчик, віце-консулка Генконсульства Республіки Польща у Харкові 

Мы проводим это мероприятие в 21 раз. Этим мы показываем, что важно поддерживать память о Катынской трагедии. Это не только важно для самой Польши, но и для поляков, которые живут здесь. А также для украинских граждан, для которых времена «красного» террора были такими же трагическими, как и для поляков.

Захід приурочили до 75 річниці завершення Другої світової війни. Учасники провели хвилину мовчання, коротку екуменічну молитву та поклали квіти біля братських поховань.

Барбара Качмарчик, віце-консулка Генконсульства Республіки Польща у Харкові 

Мы, как представители консульства, здесь как гости. И нам бы хотелось поддерживать не только современные отношения, но и помнить о совместной истории. Мы хотим помнить те трагические карты. Потому что без памяти нас бы сегодня не было.

Організатори заходу планували провести легкоатлетичний крос та велопробіг. Але їх довелося скасувати через авіакатастрофу у Чугуєві.

Автор: Олександр Шемаєв
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.