• Понедельник 08.03.2021
  • Харьков +1.84°С
  • USD 27.76
  • EUR 33.41

Подробиці стрілянини у Куп’янському районі: сторони конфлікту мають різні варіанти події (відео)

Происшествия    724
Подробиці стрілянини у Куп’янському районі: сторони конфлікту мають різні варіанти події (відео)

У Куп’янському районі єгері влаштували погоню зі стріляниною за родиною селян, бо були впевнені – це браконьєри.

Того вечора житель села Смородьківка Юрій Линник повертався додому зі своєю співмешканкою та сином на стареньких “Жигулях”. Родина помітила, що позаду них їде позашляховик.

Юрій Линник, постраждалий

Сзаду впритик йшли. Кажу: давай, нажимай на газ і бистріше. Ми от сюди поїхали і вже тут почалася стрільба. Сначала, я не поняв – хлопки сзаді. Іось там далі – там занос. Нас вдарили у праву задню дверь. Я чую: супруга кричить! Я сину кричу: останавлівайся! Бо вони нас повбивають!

Коли ВАЗ зупинився, Юрій зрозумів – в його кохану влучила куля. Нині 50-річна жінка в лікарні. Окрім вогнепального поранення, у неї переломи правої гомілки.

Римма Яковлева, постраждала

Первый хлопок был. Мне не больно, ничего не было. Я слышала хлопок. А второй уже – у меня сначала занемела нога, потом началась острая боль.

З’ясувалося, що в джипі знаходився місцевий єгер із онуком та співвласник мисливського господарства, на території якого й сталася стрілянина. Правоохоронцям вони пояснили: водія та пасажирів ВАЗу, начебто, прийняли за браконьєрів.

Артем Денисенко, заступник керівника Куп’янського відділу поліції

Після цього вони здійснили декілька пострілів з мисливської зброї, як попереджувальних пострілів, з метою зупинки транспортного засобу. Але у зв’язку із тим, що автомобіль Ваз не зупинявся, ними були здійснені постріли безпосередньо в автомобіль. У зв’язку із чим, потерпіла отримала вогнепальне поранення.

Спочатку потерпілі надали слідчим інші покази: мовляв, мисливська зброя випадково випала з автомобіля єгерів. Внаслідок падіння гвинтівки і відбувся постріл. Юрій пояснює – впливові нападники їх просто залякали.

Юрій Линник, постраждалий

Коли оце проїзошло, підійшов Кабанець Михайло і сказав: ти нічого не доб’єшся, давай рішать мірним путем. Ми тобі проплатимо лєченіе ось це все. Так у нас тут все у прокуратурі куплено – ти нічого не доб’єшся. А ми все порішаємо. Давай так. Ти кажеш – він розказав, що казать – що вроді би вони стояли. Ми їхали, проїжджали. Ми остановились з нім беседовали, ружье впало і самопроизвольно.

Вже через день потерпілі свої покази змінили.

Юрій Линник, постраждалий

Це не дає право йому, хотя би даже браконєри – стрілять по людях! Це не дає права, я считаю. Есть закон! А ці вискочили, ну як бандюки! Вони не по формі були. Я не бачив, щоб вони по формі були. ні опознавательних знаків. Хто такі?

Олександр Приходько – співвласник того самого мисливського господарства, він брав участь у погоні. За словами чоловіка, вони переслідували “Жигулі”, щоб роздивитися номери машини та повідомити правоохоронцям. Проте, каже Олександр, під час погоні саме з ВАЗу відбувся перший постріл.

Олександр Приходько, співзасновник мисливського господарства 

Мы увидели свет фар автомобиля, который передвигается по озимой пшенице, на основе этого мы поехали за ним. Когда скрывались, пытались сбить нас своим автомобилем с трассы. При этом они стреляли из гладкоствольного ружья. Сзади у женщины за задним сиденьем лежало ружье. Когда мы уже были возле больницы, когда уже привезли пострадавшую, у него в багажнике был подстреленный заяц.

За версією слідства, саме Олександр відкрив вогонь. Проте чоловік стверджує: із його гвинтівки був лише один постріл та зброя, начебто, вистрелила сама.

Олександр Приходько, співзасновник мисливського господарства

У нас автомат вообще стрелял раз, была открыта дверь и на ходу, в процессе движения, у нас осуществлялось приоткрывание двери, вот в чем ситуация. Нет балистов, никто не знает, моя ли это пуля на сто процентов, но по мне уже готова пидозра на 115-ую, 15-ую. Это как? Мы же не скрывались. Мы приехали туда, мы привезли потерпевшую, мы помогли ей зайти. Вы спросите у врачей, мы финансировали и покупали лекарства.

Поки слідство встановлюватиме скільки пострілів та з чиєї зброї вони були здійснені, постраждала сподівається на справедливе покарання для винних.

Римма Яковлева, постраждала

Наказать, чтобы перед законом он ответил. Мне не нужны ни деньги его – ничего. Я хочу, чтобы он понес за свои деяния наказание!

У поліції справу розслідують за статтею «замах на вбивство», слідчі вже оголосили Олександрові підозру.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Алевтина Семенов
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.