• Суббота 02.07.2022
  • Харьков +20.18°С
  • USD 29.25
  • EUR 30.4

Гупають дверима та по друкарській машинці: Жадан та Гуржи працюють над проєктом

Культура   
Гупають дверима та по друкарській машинці: Жадан та Гуржи працюють над проєктом

Недооцінені поети минулого сторіччя незабаром пролунають голосом письменника Сергія Жадана під музику берлінського ді-джея Юрія Гуржи.

Квартира №46 в одному з будинків на вулиці Римарській відтепер наскрізь просякнута творчістю. Колись тут жив лінгвіст та письменник Юрій Шевельов, а зараз — митці з різних куточків не тільки країни, а й світу. Кого сюди запрошувати, вирішують працівники Літературного музею — їм меценати і передали у власність це житло. Допомагає визначитися із кандидатурами письменник Сергій Жадан.

Сергій Жадан, письменник

Це ж не просто квартира, це ж не просто стіни. А це резиденція. І це для нас можливість вести діалог і запрошувати людей, яких ми любимо, людей, які для нас дуже важливі. І людей, для яких, я дуже сподіваюся, важливий Харків.

Спочатку тут оселився Юрій Андрухович — митець з Івано-Франківщини, він писав радіоскрипт, адже перша українська радіостанція працювала неподалік, у будівлі, де зараз знаходиться філармонія. Наступним гостем став Юрій Гуржи — музикант, ді-джей, який народився в Харкові, але вже понад 20 років мешкає в Німеччині.

Письменник та ді-джей працюють над музично-поетичним альбомом. Тексти футуристів, які лунали на харківських вулицях сто років тому, будуть прочитані голосом Жадана під музику Гуржи. Під час короткого візиту у Харків встигли плідно попрацювати, каже музикант. Основна частина роботи, розповідає, за комп’ютером вдома та в літературному музеї.

Юрій Гуржи, берлінській музикант українського походження

Ми там записували звуки друкарських машинок, стукали в двері. Це така звукова подорож — матеріал для нашого альбому.

Разом із Жаданом вони співпрацюють не вперше. Декілька років тому прихильники гурту «Жадан і собаки в космосі» почули їхній спільний з Гуржи трек «Ребе».

Читайте також: «Нужно петь о своем. Именно таким способом можно избежать конкуренции» – Юрий Гуржи

Михайль Семенко — засновник українського футуризму, на думку Жадана найбільш недооцінений український поет минулого століття. Власне, як й інші представники цієї літературної течії. Проте зараз про митців починають згадувати. Альбом, який готують Жадан та Гуржи, ще одне тому підтвердження.

Сергій Жадан, письменник

Я із цими поетами живу все своє життя. В Літмузеї я працював у 1992 році. І коли тобі 18 років, а ти в руках тримаєш справжню книжку Семенка, або Олекса Влизька, чи Ґео Шкрупія — це безперечно ламає твою психіку. У позитивний бік.

У мережі є декілька пісенних версій на тексти футуристів. Так, наприклад, звучить відомий вірш Семенка «Місто».

А як звучатиме футуристична поезія голосом Жадана та нотами Гуржи — дізнаємося в жовтні. Митці кажуть, що під їхні композиції можна буде навіть потанцювати.

Щоб дізнаватися про найважливіше, найактуальніше, найцікавіше у Харкові, Україні та світі:
приєднуйтеся до нас у соцмережах: Facebook  Instagram  Telegram  Viber
підписуйтеся на канал в Youtube
дивіться  Телеканал Simon

Автор: Аліка Піхтерева

Вы читали новость: «Гупають дверима та по друкарській машинці: Жадан та Гуржи працюють над проєктом»; из категории Культура на сайте харьковской телерадиокомпании «Simon»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Культура, Харьков; Теги: , , , ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 23 июня 2021 в 18:33;
  • Корреспондент Аліка Піхтерева в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Гупають дверима та по друкарській машинці: Жадан та Гуржи працюють над проєктом".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или написать нам в Телеграм.