• Четверг 29.07.2021
  • Харьков +21.99°С
  • USD 26.91
  • EUR 31.78

Безкоштовна медицина при COVID-19: чи повинні українці платити за “плівочку”, коли зробили рентген легень

Безкоштовна медицина при COVID-19: чи повинні українці платити за “плівочку”, коли зробили рентген легень

Пост створено для того, щоб мій особистий досвід міг стати в пригоді ізюмчанам. Бо порушення прав громадян, в цьому випадку пацієнтів, є недопустимим. Я не шукаю винних, адже на це є відповідні структури. 

Вчора звернулась до сімейного лікаря з симптомами респіраторного захворювання. Після огляду запропонували зробити рентген легень (не флюорографію). Виписали направлення…

Саме обстеження на рентгені зробили без проблем, але….зі слів лікарки — для отримання результатів я маю купити “плівочку 30*40”. На моє питання чи не входить це обстеження до безкоштовного переліку, відповідь була цікава: “Входить, світло робота і т.д, але плівочку купить…”

Я піднялась поспілкуватись з головним лікарем, якого не було на місці, тому пішла до заступниці (принаймні так сказали в 16 каб.) Світлани Олександрівни. Її відповідь коротко звучала так: “Гроші ходять за пацієнтом. Вам зробили сьогодні, а гроші прийдуть пізніше, тому купить плівочку”. На моє питання: “Як мені ці кошти буде повернено”, – відповідь – ніяк. Справа не в тому, що я не можу купити плівку, а в принциповій позиції законності дій.

Через те, що ходила з температурою, повернулась до дому і почала з’ясовувати хто з нас не прав… Для довідки телефони куди я зверталась. Використаний час до дзвону 2,5 години:

1545 – гаряча урядова лінія – три рази й надали відповіді в межах своїх повноважень.

0800505210 – гаряча лінія МОЗ – ні про що…

0577051085, 0577156414, 0573415665 (60) – Департамент в Харківській області – перший – не до них, інші – не додзвонилась, хоча викликів було по 8-9 шт на кожен з трьох. Окрім того, майте на увазі, що ці телефоні не безкоштовні.

1677 – гаряча лінія НСЗУ – пояснили та допомогли вирішити ситуацію!

Національна Служба Здоров’я України дала чітку відповідь – ЦЕ ОБСТЕЖЕННЯ БЕЗКОШТОВНЕ ПОВНІСТЮ! Вимагання купити плівку – неправомірне! Лікарні погашаються всі затрати згідно з Договором. По даній ситуації мною була залишена заява. Але це ніяк не наблизило мене до отримання результатів. Дівчина з НСЗУ запропонувала, як варіант, якщо таки не віддаватимуть, зателефонувати знову їй та передати слухавку Світлані Олександрівні! Як на мене, це “жесть”, але я щиро їй вдячна за цю пропозицію. Інший варіант, на випадок, якщо когось не буде на місці – купити плівку, взяти чек та написати заяву до поліції “за вимагання” адже ситуація має явні ознаки корупції…. Повторююсь, це каже людина з НСЗУ!!!

Пішла спробувати отримати таки результати свого рентгену…..

Далі коротко:

Рентгенкабінет:”Я за результатом” – “Пленочку купили?” – “Ні, тому як НСЗУ запевнило що це безкоштовна послуга” – “Поднимитесь к заведующей”…

Розмова з завідувачка: “Мені отримати результат” – “Пленочку купили” – “Ні. Мені сказали що це все безкоштовно і плівка є” – “Кто сказал?” – “Національна Служба Здоров’я” – “Идите забирайте”! – “В рентгенкабінеті сказали підійти до вас, може щось напишете, зателефонуєте…?” – “Я сейчас вас проведу”…

Разом зі мною вона спустилась до рентгенкабінету, про щось там вони поспілкувались хвилин з 10, ще за 5 я отримала свої результати БЕЗ КУПУВАННЯ плівочки…..

Поки стояла в черзі та очікувала результат, поспілкувалась з іншими людьми. З’ясувалось, що це “НОРМА”, а також така ж ситуація з флюорографією, а іноді, якщо аптека в поліклініці закрита чи людина не може купити де-інде, купити плівочки можна в тому ж рентген кабінеті, звісно без чеків… Ще були пацієнти які купували шприці для щеплень.

Після повернення додому я ще раз зателефонувала в НСЗУ зі словами подяки та питанням як діяти людям в подібних ситуаціях не витрачаючи час на обдзвони. Як ще один, вже третій, варіант залишати заявки на сайті НСЗУ в розділі “громадяни” чи одразу телефонувати на 1677.

Скажу одне — не реформа погана, а її реалізація на місцях! І ми, громада, дозволяємо порушувати свої права самі! І так, кому цікаво, мій допис має під собою докази вищеописаного. Будьте здорові!

P.S Зі мною зовсім страшного наразі нічого, лікуюсь

Вы читали новость: «Безкоштовна медицина при COVID-19: чи повинні українці платити за “плівочку”, коли зробили рентген легень»; из категории Общество на сайте харьковской телерадиокомпании «Simon»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Общество, Происшествия, Харьков; ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 1 октября 2020 в 15:09;
  • Корреспондент в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Безкоштовна медицина при COVID-19: чи повинні українці платити за “плівочку”, коли зробили рентген легень".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.