• Среда 08.07.2020
  • Харьков +22°С
  • USD 26.93
  • EUR 30.41

Дефібрилятори були не потрібні: чому на футбольному полі у Харкові помер іноземець

Происшествия    587

Директор Центру екстреної медичної допомоги Віктор Забашта розповів за яких умов 24 червня у Харкові на стадіоні помер 29-річний громадянин Іраку. Напередодні голова облдержадміністрації Олексій Кучер у Telegram зробив заяву, що іноземець загинув через те, що у машині швидкої не було дефібрилятора. Натомість Забашта повідомив, що в обох автівках медиків, які приїхали на виклик, ці апарати були присутні та продемонстрував відповідні акти контролю. Однак дефібрилятори при встановленому діагнозі не потрібні, заявив директор Центру. Медики приїхали на виклик за 4 хвилини. Замість 40, що передбачено протоколом, вони протягом години намагалися реанімувати іноземця, але безрезультатно. Фахівці мають більше 10 років досвіду і помилки вони не припустились, – доповнив Забашта.

Олексій Кучер, голова ХОДА
Протягом останніх місяців із різних джерел я отримував безліч негативної інформації про методи керівництва Віктора Забашти, і вона разюче відрізнялася від тієї картини, котру надавало нам керівництво Центру. Але смерть іноземного громадянина, у котрого було б більше шансів вижити, якби в швидкій було необхідне обладнання, стала останньою краплею. І ми готові виправляти ці помилки.

Віктор Забашта, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
За усіми ознаками була клінічна смерть. На кардіограмі була асистолія, тому, згідно з протоколами, йому надавалась допомога – це масаж серця та внутрішньовенне введення адреналіну та дихання за допомогою мішка. На жаль, реанімаційні заходи завершились безуспішно. При асистолії, яка була на діаграмі, проводити дефібриляцію було не можна.

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.