• Вторник 21.05.2019
  • Харьков +18°С
  • USD 26.2
  • EUR 29.26

У Харкові відкрили перший в Україні офіс пробації

Общество    714
У Харкові відкрили перший в Україні офіс пробації

Його мета – робота з людьми, які мають конфлікт із законом та потребують підтримки для того, щоб повернутися до нормального життя.

Пробація – відносно новий термін в українському законодавстві. Система передбачає соціальну та психологічну адаптацію осіб, які вчинили злочин, без ізоляції їх від суспільства. Тобто, якщо таку згоду надасть суд, у людини є шанс виправитися без позбавлення волі. При створенні харківського центру пробації використовувався європейський досвід.

Уле Тер’є Хорпестад, надзвичайний і повноважний посол Норвегії в Україні
 Норвезький досвід і досвід інших країн-донорів, сподіваюсь, буде корисним для розвитку пробації в Україні. Відповідно, за європейськими стандартами Норвегія підтримує цей проект, він фінансується міністерством закордонних справ Норвегії.

За словами співробітників офісу, основна його функція – забезпечення громадської безпеки шляхом ресоціалізації правопорушників. Раніше в Харкові за підтримки канадських партнерів відкрили центр ювенальної пробації. Завдяки його роботі кількість повторних злочинів серед дітей знизилася.

Марина Гричанюк, начальниця філії державної установи «Центр пробації» у Харківській області
Мы не рассматриваем человека, совершившего преступление, как человека вне общества. Это такой же гражданин, как и мы с вами, который оступился. Мы исправляем все недоработки, которые были до того момента, которые привели его к нам. Мы полностью человеку создаем среду, в которой он может измениться. 

Світлана Горбунова-Рубан, заступниця Харківського міського голови
Их нужно подготовить к новым условиям и им нужно вернуться к нормальной жизни. 

На базі офісу будуть проводити заняття та тренінги за участю громадських організацій, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центру зайнятості та інших. Також допомагатимуть побороти шкідливі залежності. До кожної людини – індивідуальний підхід.

Олег Янчук, директор державної установи “Центр пробації”
Харків – це колиска юридичної науки України. Тут є дуже багато активних організацій недержавних, тут є дуже хороше сприяння і розуміння з боку державної влади – це єдині умови, за яких пробація може розвиватися ефективно.

В установі встановили сучасне обладнання, зокрема для профорієнтації в онлайн-форматі. Вартість робіт та нового оснащення – понад два мільйони гривень.

Віллі Гілл, керівник NORLAU
Коли ми будували цей офіс, то постійно сперечалися щодо його функції та дизайну. Тому, що саме це буде впливати на тих клієнтів, які тут будуть отримувати певні послуги. Сподіваємося, що цей офіс стане прикладом, який буде розповсюджуватися скрізь по Україні.

Наразі в Україні працюють приблизно 600 офісів пробації. Харківський проект є пілотним. Протягом року схожий центр має з’явитися в Білій Церкві.

Автор: Юлія Бойко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.