• Суббота 25.05.2019
  • Харьков +18°С
  • USD 26.34
  • EUR 29.34

Харків’янка виграла чемпіонат Європи з олімпійського тхеквондо серед кадетів (відео)

Общество    703
Харків’янка виграла чемпіонат Європи з олімпійського тхеквондо серед кадетів (відео)

На шляху до золотої медалі Дар’я Костеневич перемогла п’ятьох суперниць.

12-річна харків’янка Дар’я Костеневич виграла чемпіонат Європи з олімпійського тхеквондо серед кадетів. На шляху до золотої медалі вона перемогла п’ятьох суперниць. Віковий поріг номінації обмежується чотирнадцятьма роками, тож Костеневич була однією з наймолодших. Але на це не зважала і впевнено йшла до мети. У поєдинку за вихід до медальної зони перемогла бельгійку на останній секунді.

Дар’я Костеневич, чемпіонка Європи з тхеквондо (кадети)
 Я переволновалась и начала пропускать баллы, когда счет стал 7:7, я все время стояла в защите. За две миллисекунды я провела атаку и выиграла 9:7. Разницы — кто старше, кто младше — нет, потому, что младший может быть сильнее старшего.

Перемога Костеневич — це перший великий успіх її тренера Антона Скригіна. Головною складовою вважає психологічне налаштування підопічної, адже у технічному сенсі вона набагато сильніша за однолітків. Саме настрій допоміг виграти у іспанки. На відміну від інших суперниць, заздалегідь її побачити не вдалося, адже перше коло вона пропускала на правах господарки.

Антон Скригін, тренер Дар’ї Костеневич
Ее тренер смотрел поединок Даши. Они вышли — видно, что подготовленные, именно к Даше. В начале ничего не получалось, не клеилось совершенно ничего. Потом потихонечку-потихонечку нашли ключик, и на «золотом балле» удача улыбнулась, мы выиграли.

Загалом на чемпіонаті українські тхеквондисти здобули дві золоті, одну срібну і три бронзові нагороди та посіли друге командне місце серед 41-єї країни. Це — історичне досягнення. У 2015-му році українські кадети були у Європі третіми.

Андрій Долгополов, старший тренер збірної України з тхеквондо
 Произошла смена поколений, и в 2016-м году у нас был спад. Сборная Украины смогла взять всего две «бронзы» на кадетском чемпионате Европы. Многие задавали вопрос: почему так? Все логично — новое поколение, молодая команда, с ней нужно работать, и она покажет результат. Такие были мои слова тогда. И мы свое слово сдержали.

Дар’я — молодша сестра Костянтина Костеневича, який свого часу виграв першу золоту медаль кадетського чемпіонату Європи 2013-го року. За прикладом брата майбутня чемпіонка і прийшла у цей вид спорту. Вже у перші роки виступів Дар’ю вважали серйозною суперницею.

Льосик Саманджія, президент федерації тхеквондо WT України
 Я слежу за ее выступлениями, когда проходили чемпионаты области и всеукраинские соревнования, ко мне подходили многие спортсмены из других областей, боялись с ней в первом бою встречаться. Я отвечал: «Это — спорт». Она свой уровень подтвердила на чемпионате Европы среди кадетов.

Автор: Олександр Григоров
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.