• Четверг 06.05.2021
  • Харьков +10°С
  • USD 27.73
  • EUR 33.28

У харківському велоцентрі відбулись перші змагання на комп’ютеризованих тренажерах (відео)

Общество    1161
У харківському велоцентрі відбулись перші змагання на комп’ютеризованих тренажерах (відео)

 За допомогою тренажерів можна регулювати навантаження і обирати для велоперегонів реальні траси за географічною картою. 

Ідея готуватися на велотренажерах взимку — стара, але сучасні цифрові технології надали їй нового сенсу. Учасник приходить зі своїм велосипедом, ставить його на бігові барабани і проходить обрану за складністю і краєвидом дистанцію. Наприклад, у кваліфікації це — трикілометрові перегони з фінішем в гору.

Сергій Симоненко, директор харківського велоцентру

Для оценки нагрузки в компьютеризированный тренажер вводится вес гонщика. Соответственно, если тяжелый человек едет в гору, ему должно быть тяжелее. Для легкого человека тренажер будет давать меньшую нагрузку. То есть все находятся в равных условиях.

Розподіл результатів відбувався лише за гендерною ознакою. В кваліфікації учасники змагалися із часом, у півфіналах і фіналах — один з одним. Заїзди відбувались по троє. Жіночу категорію виграла Катерина Набережна з Луганської області, яка спеціалізується не в шосейних перегонах, а в маунтенбайку.

Катерина Набережна, переможниця перегонів

Я на станке первый раз крутила. Интересно, все новое всегда интересно. Для подготовки не мешало бы встряхнуться иногда. Мы редко так встряхиваемся — гонки, соревнования. Поэтому используем все.

Ззовні гонщики залишаються на місці, але насправді йде велика тактична боротьба. Потрібно точно розподілити сили і пильнувати, аби суперник не відірвався. Краще це вдалось харків’янину Олексію Кочину. Екс-чемпіон України з гонок на шосе здолав своїх земляків — Станіслава Жученка і Сергія Симоненка.

Олексій Кочин, переможець перегонів

С помощью таких симуляторов легче тренироваться. Просто интереснее. И это позволяет готовиться в межсезонье, когда на улице снег. Благодаря таким штукам можно себя нормально заставлять работать. Потому что если ты ни с кем не соревнуешься, ты недорабатываешь.

Ініціював змагання ветеран велоспорту Віталій Тихонов, який свого часу тренувався в Естонії разом із олімпійським чемпіоном Монреаля 1976-го року Ааво Піккуусом. Згодом ідею підтримала місцева діаспора, яка проводить збір коштів в підтримку видатного велогонщика.

Віталій Тихонов, ініціатор перегонів

 У него проблемы со здоровьем, а именно с головой — опухоль головного мозга. Он был вынужден продать свою олимпийскую медаль. Мы с ним созванивались, он в больнице, поэтому ему нужна наша поддержка и помощь.

Автор: Олександр Григоров
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.