• Вторник 21.01.2020
  • Харьков 0°С
  • USD 24.33
  • EUR 26.96

У Харкові представили Томос на двох мовах (відео)

Общество    1669
У Харкові представили Томос на двох мовах (відео)

Історичний документ презентували у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.

У капличці Святого Луки, що знаходиться на базі Військово-медичного клінічного центру Північного регіону зібралися військовослужбовці. Кожен з них проходить лікування чи реабілітацію у медичному закладі. Артур Арнаутов розповідає, що до певного часу не вірив у Бога, але ситуація на Євромайдані змусила змінити думку.

Артур Арнаутов, військовий
 Я вообще не верил, что возможно такое получения Томоса в такой ситуации, когда страна-агрессор любыми способами пыталась искоренить наши попытки. Попытки нашей церкви стать независимой, пыталась ущемлять права и вот это было сюрпризом. 

Перед представленням Томосу, у капличці зачитали третю частину Великопісного канону Андрія Критського.

Митрофан, єпископ Харківський і Богодухівський
 Цей канон Андрія Критського читається один раз в рік. В першу неділю поста – частинами і на п’ятому тижні читається повністю цей канон Андрія Критського.

Єпископ Митрофан пояснює, що цей канон є покаянним, бо люди у день поста мають покаятися в своїх гріхах та підготувати свою душу до Воскресіння Ісуса Христа. Після рекомендацій єпископ представляє Томос на українській та грецькій мовах.

Він є написаний грецькою мовою, він є написаний на Афоні, він написаний в різний час. Це саме цей документ. Цей паспорт засвідчує про те, що ми є незалежними, що ми є канонічною та православною церквою України. Тут є підпис Вселенського патріархату, тут є підписи всіх членів Синоду. 

Нагадаємо, 6 січня Православна церква України отримала Томос про автокефалію. Церемонія вручення документу відбулася на божественній літургії, яку спільно правили патріарх Варфоломій і предстоятель Православної церкви України митрополит Єпіфаній.

Автор: Анна Шевченко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.