• Понедельник 25.05.2020
  • Харьков +17.12°С
  • USD 26.76
  • EUR 29.17

22 грудня на Харківщині будуть голосувати за нових керівників ОТГ (відео)

Общество    1256
22 грудня на Харківщині будуть голосувати за нових керівників ОТГ (відео)

Мешканці Петропавлівської, Курилівської, Кіндрашівської та Донецької об’єднаної територіальної громади у грудні обиратимуть нових керівників. Голосуватимуть за голів ОТГ та депутатів.

Працюватимуть вони один рік – до чергових місцевих виборів в Україні.

Діана Баринова, директорка Харківського центру розвитку місцевого самоврядування
І голова попрацює рік – люди подивляться чи не зробили вони помилку. І на депутатів подивляться. А з іншого боку – є рік для того, щоб щось зробити. Це дуже гарне рішення для тих громад, які пішли на ці вибори. Вибори фінансуються із державного бюджету, кошторису ще ми не бачили.

Створювати об’єднані територіальні громади почали з 2015 року у ході реформи децентралізації. На Харківщині вже функціюють 23 ОТГ із 59 передбачених. Керівники говорять: громади об’єднувати досить важко через необізнаність людей. Тому доводиться постійно навчатися.

Ольга Козирєва, голова Петропавлівської ОТГ

Приходили и рассказывали “Вот смотрите, вот такая ситуация”. Рассказывали и фильмы показывали, на пальцах рассказывали. И тогда громада не смотрела уже на председателя. Пускай это у нас с 3 раза получилось, но у нас получилось.

 

Подати документи для створення ОТГ можна до кінця поточного року. Після цього кого і з ким об’єднувати буде вирішувати Кабмін.

Діана Баринова, директорка Харківського центру розвитку місцевого самоврядування
Суть в тому, що громада, коли об’єднується, вона отримує, перше, перерозподіл податків. Основний ресурс, який до об’єднання йшов в район з кожної території сільських рад. А після об’єднання, тобто з 1 січня ці громади вже зможуть на це розраховувати, оці 60% ПДФО – вони будуть йти вже формувати бюджет громади. 

Автор: Артем Листопад 
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.